Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nešťastný iPhone 13? Proč by měl Apple následující řadu smartphonů přeskočit

Jiří Palyza 29.06.2021

Bude iPhone 13 skutečně uveden na trh? Společnost Apple by v jeho případě mohla šlápnout vedle. Někteří zákazníci mají z nového smartphonu obavy kvůli pojmenování.

Apple možná vynechá iPhone 13. Ale žádný strach: fanoušci smartphonu se nemusí obávat, že by rok uplynul bez nového modelu iPhonu. Místo toho by se jen mohl změnit jeho název. Jak totiž ukazuje studie společnosti SellCell (píše o tom 9to5Mac v příspěvku "iPhone 13 name off-putting, say Apple fans; iPhone (2021) better"), někteří pověrčiví fanoušci Applu mohou mít z iPhonu 13 obavy.

Například každý pátý uživatel iPhonu nebo iPadu uvedl, že by kvůli názvu "iPhone 13" od koupě upustil. V mnoha zemích je toto číslo považováno za nešťastné. "Triskaidekafobie" neboli strach z čísla 13 je rozšířený i u nás. Postižení se obávají jakékoliv přítomnosti tohoto čísla: klasika je "pátek třináctého", kdy si například spousta lidí bere raději volno, turisté odmítají bydlet v pokoji s číslem 13 a některá ubytovací zařízení raději rovnou pokoje s označením 13 vynechávají.

iPhone 13: bude opravdu na "nešťastnou" třináctku reagovat i Apple?

Oslovení respondenti byli pro to, aby se příští iPhone jmenoval jinak. Podle jejich názoru by Apple jednoduše měl používat rok vydání. Příští model smartphonu by proto měl být uveden na trh pod názvem iPhone 2021. Zůstává ale otázkou, zda tomuto tlaku Apple skutečně podlehne.

Zatímco u počítačů Mac a iPadů Apple tento systém už používá, u řady iPhone by to byla premiéra. Podud by skutečně ke změně názvu došlo, a tedy i číslování řady zařízení, musel by o tom Apple informovat zákazníky, aby nedošlo k jejich zmatení. V opačném případě by si všichni mohli myslet, že se jedná o jiné zařízení a nikoliv o vlajkovou loď produkce smartphonů.

Apple se prozatím k názvu iPhonu 13 nevyjádřil. Jakmile se tak stane, budeme vás informovat.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud