Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

NETGEAR WNDR3800 Premium Edition: High-end router

redakce 06.09.2011

Společnost NETGEAR uvádí na trh bezdrátový gigabitový dvoupásmový router Wireless-N600 Premium Edition – WNDR3800. Jedná se o první domácí router nabízející optimalizaci Wi-Fi kanálů Clear Channel Selector, vytvářející privátní cloud se sdílením souborů prostřednictvím nové služby NETGEAR ReadySHARE Cloud, a umožňující bezdrátový tisk prostřednictvím ReadySHARE Printer.

Funkce Clear Channel Selector, která byla dosud dostupná pouze v nejvyšších řadách firemních bezdrátových routerů, automaticky detekuje přehlcené Wi-Fi kanály a přepíná provoz na méně vytížené. Přetěžování Wi-Fi kanálů představuje stále významnější problém z důvodu zvyšování penetrace Wi-Fi zařízení a vysílání, typicky bezdrátových telefonů, elektronických chůviček či signálů šířených sousedy. Díky funkci Clear Channel Selector mohou uživatelé vytvářet spolehlivější domácí Wi-Fi síť s výrazným snížením náhodných výpadků, odpojení a zpomalení, na něž jsou citlivé náročné aplikace typu streamování HD videa, hraní online her pro více hráčů či přenosu hlasu a videochatu.

Majitel nového routeru WNDR3800 může aktivně využívat rovněž výhod moderního cloudu. Prostřednictvím funkce ReadySHARE Cloud (www.netgear.com/readyshare) lze vytvořit z pevného nebo flash disku připojeného do USB portu routeru WNDR3800 privátní cloud pro bezpečný přístup a sdílení souborů v rámci domácí sítě či kdekoli v dosahu internetu. Není třeba zdlouhavě vybírat veřejné úložiště a nahrávat jednotlivé soubory, stejně tak odpadají obavy o nastavení soukromí nebo nenadálý výpadek dané veřejné služby. ReadySHARE Cloud umožňuje snadno určit, které soubory a složky na USB disku mohou být sdíleny a tyto sdílené soubory jsou poté dostupné z kteréhokoli počítače připojeného k internetu, stejně jako prostřednictvím stejnojmenné aplikace společnosti NETGEAR určené pro iPhone, iPad, iPod Touch a chytré telefony i tablety se systémem Android.

Instalace a správa routeru WNDR3800 zabere jen několik okamžiků. Není třeba používat instalační CD, protože router může být konfigurován pomocí jednoduchého rozhraní přímo ve webovém prohlížeči na platformách PC, Mac, chytrých telefonech, v tabletu iPad a dalších zařízeních.

Prémiový model WNDR3800 je v současnosti funkcemi nejvíce nabitý router společnosti NETGEAR. Jeho základem se stal výkonný 680MHz procesor společně se 16 MB flash paměti a 128 MB RAM. Kromě unikátních pokročilých funkcí Clear Channel Selector a ReadySHARE Cloud nabízí také např. tyto další vlastnosti a funkce:

  • ReadySHARE Printer – USB tiskárny připojené k routeru mohou být zpřístupněny z jakéhokoli počítače připojeného k domácí síti. Není tedy nutné kupovat tiskárnu se zabudovaným Wi-Fi rozhraním pro bezdrátový tisk.
  • NETGEAR Genie (www.netgear.cz/genie) – zdarma dostupná utilita, která dokáže odhalit spoustu informací o domácí síti i okolních Wi-Fi sítích. Funguje s routery všech značek, pomůže zvýšit bezpečnost a dosáhnout nejlepšího pokrytí Wi-Fi sítě. Vybrané routery NETGEAR (včetně modelu WNDR3800) lze pomocí této utility navíc i konfigurovat.
  • NETGEAR Live Parental Controls – centralizovaná, flexibilní a spolehlivá cesta, jak mohou rodiče (nebo firemní administrátoři) určit, které webové stránky mají pro jejich děti (či zaměstnance) nevhodný obsah a nebude se k nim možné připojit, případně v jakých hodinách se vůbec půjde připojit k internetu. Spolupracuje se všemi zařízeními v síti, včetně počítačů s Windows, Mac, chytrými telefony nebo třeba tablety.
  • Síť pro neautorizované (tzv. guest) uživatele – dovoluje návštěvníkům připojit se k vybraným počítačům, tiskárnám, úložištím nebo jiným zařízením domácí sítě bez přiděleného síťového hesla; majitel routeru má samozřejmě možnost nastavení úrovně omezení přístupu.
  • Certifikace DLNA – router podporuje standard DLNA zaručující bezproblémové streamování multimédií do DLNA kompatibilních televizorů, Blu-ray přehrávačů či herních konzol.
  • Automatická kvalita služby (QoS) – zaručuje nejlepší možné podmínky např. pro sledování videa na internetu díky upřednostnění odpovídajícího síťového provozu před jinými přenosy v rámci domácí sítě.
  • Rychlá Wi-Fi síť – dvoupásmová bezdrátová Wi-Fi síť nabízí souběžnou přenosovou rychlost dosahující až na hranici 600 Mb/s, rovnoměrně rozdělenou mezi 2,4GHz a 5GHz frekvenční pásmo.
  • Rychlé kabelové připojení – zaručují čtyři gigabitové ethernetové porty.
  • Automatické zabezpečení Wi-Fi sítě – router již ve výchozím továrním nastavení využívá zabezpečené bezdrátové přenosy, takže je domácí Wi-Fi síť chráněny od prvního okamžiku.
  • Otevřená platforma – techničtí nadšenci mohou sami upravit výkon a vlastnosti routeru díky instalaci „otevřeného“ firmwaru a přidat se ke komunitě Open Router (www.myopenrouter.com).

 

Cena a dostupnost

NETGEAR N600 Wireless dual band gigabit router Premium Edition (WNDR3800) je již v prodeji v síti autorizovaných distributorů a obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou cenu 3 200 Kč vč. DPH. Aplikaci ReadySHARE Cloud pro iOS a Android zařízení lze zakoupit v oficiálních iOS a Android obchodech za 2,99 USD.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud