Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nevypadá to zrovna na šťastný začátek roku: Microsoft se potýká s výpadky Skype a OneDrive

Jiří Palyza 02.01.2023

Nejde jen o vás. Zdá se, že výpadky oblíbených služeb Microsoftu mají globální charakter. Mnoho uživatelů v těchto chvílích hlásí, že se potýkají s nedostupností služeb Skype a OneDrive.

Zvlášť v případě Skype je to obzvlášť citlivé v období končících vánočních prázdnin, kdy mnoho uživatelů tráví svůj čas mimo domov anebo se zrovna vracejí a Skype využívají pro kontakt se svými blízkými. I skutečnost, že se tak děje po vydání zásadního redesignu, také není příliš potěšující.

Mnoho uživatelů služby OneDrive hlásí, že cloudové úložiště Microsoftu nejsou schopni otevřít, ani synchronizovat obsah v mobilních i desktopových aplikacích. Pokus o načtení služby OneDrive může skončit chybovou hláškou a zobrazením prázdného seznamu souborů. Microsoft uvádí, že přezkoumává telemetrii služeb aby izoloval hlavní příčinu a vypracoval plán nápravy.

onedrivedown

Microsoft se potýká s výpadky služeb Skype a OneDrive. Uživatelé hlásí jejich nedostupnost. | Zdroj: Portal.office.com

Co se týče Skype, uživatelé se potýkají s problémy souvisejícími s předplatným služby, které buď nelze zakoupit anebo je zpoplatněno vícenásobně. Podobné je to s nákupy anebo uplatněním kreditů ve službě, kterí nabízejí volné minuty pro volání.

Pokud se výpadky služeb týkají i vás, aktuální status můžete sledovat na stránkách Microsoftu – Portal.office.com.

onedrive-2

Nedostupnost služeb OneDrive se projevuje selhávajícími pokusy o načtení obsahu. | Zdroj: OneDrive Web Access

onedrive-30

Toto je výsledek, pokud máte propojený OneDrive se správcem souborů. Widget se marně snaží nahrát soubory na cloud. | Zdroj: OneDrive na macOS

Zdroj: MicrosoftNeowin.net


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud