Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nokia Asha 308 a 309

redakce 12.10.2012

Nokia představila dva přírůstky do rodiny mobilních telefonů Asha Touch – Nokia Asha 308 a Nokia Asha 309. Asha 308, vybavená podporou pro dvě SIM karty, a Nokia Asha 309, určená pro jednu SIM kartu, nabízejí uživatelům rychlý přístup k internetu za nízkou cenu. Zároveň s tím uvolnila novou verzi Nokia Xpress prohlížeče.

Nokia Asha 308 a Nokia Asha 309 jsou telefony určené pro sítě 2G. Ve výbavě mají 3,0’’ WQVGA kapacitní displej, podporou pro více domovských obrazovek, stereo rádio, hlasitý reproduktor a podporu pro paměťové karty microSD s kapacitou až 32 GB. Nové telefony nabízejí otevřené prostředí pro vývoj aplikací třetích stran.

 

 

Nokia Asha 309 je variantou určenou pro jednu SIM kartu a podporou Wi-Fi. Nokia Asha 308 je vybavena podporou pro dvě SIM karty a nabízí technologii Easy Swap. Ta umožňuje uživatelům rychlé přepínání mezi více SIM kartami tak, aby uživatelé mohli využít těch nejvýhodnějších tarifů bez nutnosti vyndávat baterii a vypínat telefon. Oba telefony obsahují v balení jako bezplatný dárek 40 prémiových her od EA, aplikace pro sociální sítě, včetně samostatných aplikací pro Facebook a Twitter, službu Nokia Messaging, a vůbec poprvé v řadě Asha Touch také podporu pro streamování videa ze služeb jako YouTube.

Předpokládaná prodejní cena pro Nokia Asha 308 a Nokia Asha 309 by se měla pohybovat okolo 99 USD bez daní a dotací, přičemž na trhu by se oba telefony měly objevit ve čtvrtém čtvrtletí roku 2012. Nokia Asha 308 a Nokia Asha 309 tak budou nejlevnějšími mobilními telefony značky Nokia s kapacitním dotykovým displejem.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud