Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nokia představila nové telefony Lumia

redakce 06.03.2012

Letošní Mobile World Congress ve španělské Barceloně přinesl řadu novinek. Pozadu nebyla samozřejmě ani finská Nokia, které si připravila hned několik oznámení. Mimo jiné se tak můžeme těšit na mobilní telefony Lumia 610 a 900 nebo Asha 202, 203 a 302.

Nokia Lumia 610 je již čtvrtým a vůbec nejlevnějším smartphonem řady Lumia. Zaměřen je především na mladší uživatele, kteří se chtějí seznámit s platformou Windows Phone. Lumia 610 umožňuje zůstat v kontaktu s přáteli, poskytuje okamžitý přístup k sociálním sítím a spojuje kontaktní údaje všech komunikačních kanálů na jednom místě. Telefon běží na systému Microsoft Windows Phone Tango, který bude dostupný od dubna a má si vystačit s nižším výpočetním výkonem a méně paměti. V přístroji jsou předinstalované aplikace Nokia Mapy, Nokia Autem a Nokia Transport. Nokia Lumia 610 je k dispozici v bílé, tyrkysové, purpurové a černé barvě. Dostupná na českém trhu bude během druhého čtvrtletí roku 2012.

Po uvedení Lumia 900 s podporou LTE, Nokia zpřístupňuje tento model v DC-HSPA variantě s podporou vysokorychlostních datových přenosů (42 Mbit/s download) i v zemích, kde LTE není k dispozici. O zobrazení a pohodlné ovládání se stará 4,3“ displej ClearBlack AMOLED. Výhodou je vysokokapacitní baterie s delší výdrží a fotoaparát vybavený optikou Carl Zeiss s vysokou světelností (dobré fotky i za zhoršených světelných podmínek) a širokým ohniskem umožňujícím snímat fotografie s poměrem stran 16:9. Jedná se vůbec o první telefon řady Lumia, který disponuje přední kamerou s vysokou světelností a širokým ohniskem pro ostré a jasné fotografie i videotelefonování. Nokia Lumia 900 bude k dispozici v bílé, azurové a černé barvě, rovněž ve druhém čtvrtletí roku 2012.

 

3x Nokia Asha

Rodina telefonů Nokia Asha se od svého uvedení před čtyřmi měsíci rychle rozšířila. Se čtyřmi modely, které byly představeny v říjnu na Nokia World 2011, je nyní dostupná na více než 100 trzích po celém světě a bude doplněna o tři nové telefony:

Nokia Asha 202 a 203 nabízejí kombinaci tradiční klávesnice a 2,4“ dotykové obrazovky ideální pro surfování po internetu i práci s aplikacemi. Asha 202 disponuje Dual-SIM technologií Nokia Easy Swap s dedikovaným správcem SIM karet. Ten umožňuje personalizovat nastavení telefonu až pro pět SIM karet. Obě zařízení disponují 2Mpix fotoaparátem, hudebním přehrávačem, FM rádiem, Nokia prohlížečem, Bluetooth konektivitou a poradí si s paměťovými kartami s kapacitou až 32 GB. Nové telefony Asha budou na českém trhu dostupné během druhého kvartálu letošního roku, doporučená maloobchodní cena bude zveřejněna v následujících měsících.