Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nokia World: Záplava smartphonů

redakce 14.09.2010

Nokia na konferenci Nokia World představuje silnou rodinu chytrých telefonů a služeb Ovi. Představy o budoucnosti založené na lokalizačních službách se stávají realitou.

Na konferenci Nokia World, místu vyhrazeném lidem s nadšením pro mobilní technologie, dnes společnost Nokia představila rodinu chytrých telefonů postavených na zcela nové platformě Symbian, která přináší významná vylepšení v rychlosti a jednoduchosti použití. Nová zařízení, která jsou úzce integrovaná s pokročilými službami a aplikacemi Ovi, zdůrazňují vizi společnosti Nokia o mobilním trhu, který je zaměřen zejména na sociální sítě, lokalizační služby a zcela nové zážitky, které tyto technologie nabízejí. 

Novinky:

  • Tři nové chytré telefony, Nokia E7, Nokia C7 a Nokia C6, které se tak připojují již k dříve oznámenému modelu Nokia N8 a spoluvytvářejí rodinu produktů postavených na nové platformě Symbian. 
  • Nejnovější verze platformy Symbian přináší více než 250 nových funkcí a vylepšení a zároveň zachovává uživatelské rozhraní, které oceňují miliony uživatelů chytrých telefonů po celém světě.
  • Byla zahájena expedice modelu Nokia N8, nekompromisního chytrého telefonu zaměřeného na zábavu s celosvětově nejlepším mobilním fotoaparátem/kamerou.
  • Bohatší zkušenost s Ovi Obchodem – nově s Nokia N8 – zahrnuje přívětivější vzhled i uživatelské rozhraní a ještě více unikátních aplikací a her.

Uvedení nejnovější betaverze zdarma dostupné aplikace Ovi Mapy s novými funkcemi pro pěší i motoristy.


Kromě Nokia N8 rodina rychlejších a intuitivnějších chytrých telefonů s platformou Symbian zahrnuje:

  • Nokia E7 – nekompromisní manažerský smartphone. S integrovanou podporou pro Microsoft Exchange ActiveSync nabízí Nokia E7 přímý a bezpečný přístup k firemním poštovním schránkám i dalším aplikacím v reálném čase. Se 4“ dotykovou obrazovkou s technologií Nokia ClearBlack pro snazší čitelnost displeje ve venkovních prostorech a díky své plnohodnotné QWERTY klávesnici je Nokia E7 ideálním modelem pro business uživatele, kteří potřebují pracovat s dokumenty, upravovat tabulky nebo prohlížet a editovat prezentace. Navíc je pro něj dostupná i série korporátních bezpečnostních řešení, s nimiž nemusejí mít firmy obavu o bezpečnost svých dat. Předpokládaná prodejní cena bez daní a dotací je 495 EUR.
  • Nokia C7 – perfektně dílensky zpracovaný tenký chytrý telefon zaměřený na sociální sítě. Získejte aktuální informace ze sociálních sítí jako Facebook a Twitter a mějte neustále k dispozici svůj email na Yahoo! nebo Gmail přímo z pohotovostní obrazovky. Nokia C7 nabízí 3,5“ AMOLED displej a přináší strhující kombinaci nerezové oceli, skla a zaoblených hran. Její předpokládaná cena činí 335 EUR bez daní a dotací.
  • Nokia C6 – malý a stylový smartphone. Nejnovější Nokia C6 (C6-01) s dotykovým 3,2“ AMOLED displejem s technologií Nokia ClearBlack pro snazší čitelnost displeje ve venkovních prostorech nabídne tu nejlepší mobilní zábavu a přístup k sociálním sítím zabalený v nerezové oceli a jedinečném skleněném designu. Zůstaňte ve spojení se svojí emailovou schránkou, stáhněte si aplikace a hry z Ovi Obchodu. Předpokládaná prodejní cena tohoto modelu je 260 EUR bez daní a dotací.


Coby jedna rodina chytrých telefonů, Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7 a Nokia C6 sdílejí některé společné prvky. Všechny jsou postavené na nové verzi operačního systému Symbian, celosvětově nejpopulárnější platformě pro chytré telefony. Ta nabízí vyvážený poměr mezi inovacemi a intuitivním ovládáním a přináší řadu vylepšení a funkcí jako podporu pro více pohotovostních obrazovek, vizuální multitasking, ovládání gesty a znatelný nárůst rychlosti – to vše při zachování důvěrně známého uživatelského prostředí, kdy si miliony lidí mohou vzít do ruky kterýkoliv z nových chytrých telefonů Nokia a okamžitě vědí, jak jej používat. Uživatelé zde také najdou bezplatnou aplikaci Ovi Mapy, přístup do Ovi Obchodu, k e-mailu, sociálním sítím a celou řadu dalších aplikací, které jsou standardní součástí všech těchto chytrých telefonů.

Nokia E7, Nokia C7 a C6 by se měly začít expedovat ještě před koncem letošního roku.

…s obsahem pro každého

Nová rodina chytrých telefonů na platformě Symbian bude také zahrnovat kompletně aktualizovaný Ovi Obchod. Nový obchod se vyznačuje přátelštějším uživatelským rozhraním a novou sadou funkcí, které umožňují rychlý přístup k oblíbeným aplikacím a hrám, ať již jsou k dispozici již nyní anebo v brzké budoucnosti jako například foursquare, Angry Birds, Need for Speed Shift a Real Golf 2011. Navíc Ovi Obchod bude dále pokračovat v  nabídce exkluzivních aplikací jako Audiotube, Tesco a dalších, včetně populárních programů Fring, Shazam a Asphalt 5.
Vývojářům pak jednotná platforma Symbian společně s vývojovým prostředím Qt umožňuje snadné vytváření aplikací pro chytré telefony a nabízí jim širokou uživatelskou základnu pro jejich programy.

Mobilní svět, jehož centrem jste vy

Bezplatný přístup k aplikaci Ovi Mapy, celosvětově nejobsáhlejší pěší a automobilové navigaci v telefonech Nokia byl jen začátek. S nejnovější betaverzí aplikace Ovi Mapy, která je ode dneška k dispozici, budou moci zákazníci využívat zcela nové funkce a větší mapové detaily. Ovi Mapy beta přidávají informace o metru, tramvajích a vlacích v 85 městech světa, dopravní zpravodajství v reálném čase, bezpečnostní varování nezávislé na navigačním módu, informace o parkovištích a čerpacích stanicí i upozornění na rychlostní limity. Kromě toho budou moci uživatelé také využít vylepšeného hledání i možnosti okamžitého sdílení své aktuální polohy prostřednictvím textových zpráv nebo e-mailu s dalšími telefony vybavenými internetovým prohlížečem.

Nový impuls pro mobilitu

Společnost Nokia dnes také představila nový Nokia Bluetooth Stereo Headset BH-905i, který nabízí vylepšenou kvalitu zvuku díky systému aktivního potlačování hluku, a kolekci pěti unikátních Bluetooth headsetů navržených pro nejrůznější příležitosti jako je hands-free multitasking, telefonování a navigace v automobilu s podporou pro hlasové instrukce.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud