Přejít k hlavnímu obsahu

Notebook odmítá přejít do režimu spánku či hibernace

redakce 20.08.2014

Nově reinstalovaný notebook odmítá přechod do režimu spánku či hibernace a místo toho se pouze restartuje. Jak ho donutit „sekat latinu“?

K problémům při přechodu do úsporného režimu dochází při přidání nového hardwaru nebo špatném rozpoznání toho starého. U externích zařízení lze tento problém vyřešit jejich odpojením, u integrovaných komponent je nutné zablokovat činnost zařízení, která blokují hibernaci počítače. To provedete následujícím způsobem:

Nejprve klikněte na tlačítko »Start« a do pole »Prohledat programy a soubory« zadejte »přík«. Ve výsledcích vyhledávání v sekci programy se objeví položka »Příkazový řádek«. Klikněte na ni pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolte příkaz »Spustit jako správce«.

Nyní v okně příkazového řádku zadejte

»powercfg•-devicequery•wake_armed«.

Objeví se seznam všech zařízení, která mohou probouzet počítač z režimu spánku. Nyní je na vás, abyste zakazováním (a povolováním) jednotlivých komponent odhalili, které zařízení brání notebooku v uspání.

Zákaz lze provést příkazem

powercfg /devicedisablewake “název zařízení”

Pozor, jako název zařízení je nutné uvést celý a přesný popis zařízení, který se zobrazil po zadání parametru »wake_armed«. Tedy například „Zařízení klávesnice standardu HID“. Povolení komponentě počítač probudit vyžaduje použít jako parametr »eviceenablewake«.

Poznámka: Pokud vás naopak trápí situace, kdy něco (pravděpodobně neznámá aplikace) počítač z režimu spánku náhodně probouzí, pak použijte příkaz:

powercfg -lastwake

Ten vrátí informaci o tom, co vzbudilo systém z posledního přechodu do režimu spánku.

2014-08-trik6-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud