Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Notebook s 3D zobrazením bez brýlí

redakce 14.07.2011

Notebook s 3D displejem bez nutnosti používat brýle nabízí vyspělou 3D zábavu i obchodní aplikace a umožňuje zobrazovat současně 2D i 3D obraz

Toshiba představila svůj první notebook s 3D zobrazením bez brýlí. Model Qosmio F750 3D je prvním komerčně dostupným 3D notebookem bez nutnosti používat speciální brýle, jenž navíc dokáže na svém displeji zobrazovat současně 2D a 3D obsah. Jedná se o nový zážitek z využívání 3D zobrazení, protože uživatel může například sledovat 3D obsah v jednom okně a současně v jiném okně na internetu vyhledávat a prohlížet doplňující informace. Notebook je dále umožňuje konverzi 2D DVD disků do 3D.
Toshiba používá pro zobrazení přepínatelné aktivní čočky, jež oddělují dva paralaxní obrazy a směřují je do levého a pravého oka. Aby uživatelé mohli před displejem notebooku měnit svou polohu, je notebook Qosmio F750 3D vybaven webovou kamerou s vysokým rozlišením (HD), která využívá technologii sledování obličeje a neustále detekuje, kde se oči diváka nacházejí. Díky tomu je možné dosáhnout široké pohledové zóny pro 3D zobrazení bez slepých míst. Přepínatelné aktivní čočky navíc umožňují, aby displej notebooku zobrazoval současně 2D i 3D obsah.
Notebook mohou například využít architekti, návrháři interiérů a designéři produktů - mohou svým představám vdechnout život a vědci mohou tyto technologie využít pro 3D modelování. Notebook Qosmio F750 3D bude během srpna dostupný v červeném barevném provedení za doporučenou koncovou cenu 38 990 s DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud