Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Notebooky Acer Extensa pro běžné úkoly

Pavel Trousil 25.07.2014

Notebooky Acer Extensa nabízí snadnou přenositelnost a dlouhou výdrž na baterii. Mají tenkou konstrukci se snadným uchopením a vylepšené zabezpečení a multimédia. zajímavostí je, že integrovaná vypalovčka podporuje disky M-DISC.

extensa-2510-black-nontouch-glare-win81-01-nahled

Společnost Acer uvedla notebooky řady Extensa 15, které byly navrženy tak, aby splňovaly základní potřeby pracovníků malých firem, nebo domácích uživatelů, kteří hledají snadnou přenositelnost  a efektivitu práce. K dispozici budou dva modely této řady − EX2510 a EX2509. Jsou vybaveny 15,6" displejem a výkonným procesorem ze 4. generace Intel Core (EX2510) nebo Intel Celeron/Pentium Quad Core (EX2509). Využívají operační systém Windows 8.

Notebooky Extensa 15 vydrží podle výrobce na baterii až deset hodin. Navíc se tato řada může pochlubit jedním z nejtenčích profilů ve své kategorii, stejně jako konstrukcí se snadným držením, která pomáhá uživatelům uchopit notebook při vytahování z brašny pevně a bezpečně. Hmotnost notebooku je 2,5 kg. Každý notebook této řady je dodáván s vestavěným řešením AcerCloud, které umožňuje přistupovat k dokumentům a multimediálním souborům bezdrátově a současně na všech zařízeních.

extensa-2510-black-nontouch-glare-11-nahled

Chiclet klávesnice nabízí zdvih optimálně rozmístěných kláves 1,7 mm a klávesnice má plnohodnotný numerický blok. Při návrhu notebooků Extensa 15 bylo také myšleno na multimediální zážitek. Jsou vybaveny dvěma reproduktory a mají vestavěný mikrofon konstruovaný technologií MEMS (Micro Electro Mechanical Systems). Displej s HD rozlišením a LED podsvícením umožňuje uživatelům, aby si vychutnali grafiku. A ti, kdo vyžadují ještě působivější zážitek z multimédií, mohou sáhnout po konfiguraci Extensa 15 s diskrétní grafikou NVIDIA GeForce 820M.

extensa-2510-black-nontouch-glare-win81-03-nahled

Notebooky Extensa 15 jsou dodávány s optickou mechanikou podporující disky M-DISC. Tento nový způsob ukládání dat pro dlouhodobé uchování je odolný vůči extrémním podmínkám a data nemohou být přepsána nebo smazána. Na disku M-DISC vydrží uložená data až 1 000 let.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud