Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Notebooky řady N s vylepšeným zvukem

redakce 26.07.2010

Firma ASUS představila notebooky z modelové řady N, které využívají zvukovou technologii SonicMaster. Kromě kvalitnějšího zvuku nabídnou nově uvedené modely N43 (14“), N53 (15,6“) a N73 (17,3“) výkonné procesory Intel Core i3/i5, grafiku NVIDIA GeForce GT335M 1GB s technologií NVIDIA Optimus, až 1TB úložného prostoru a také rychlejší rozhraní USB 3.0 pro přenos dat.

Technologii SonicMaster vyvíjeli odborníci z týmu ASUS Golden Ear, kteří na ní spolupracovali s experty z firmy Bang & Olufsen ICEpower. Technologie spočívá ve zvětšení zvukových komor reproduktorů a výkonnějších zesilovačích. Díky nim je reprodukce zvuku velmi věrná. Kromě vylepšeného hardwaru využívá SonicMaster softwarovou ekvalizaci, která umožňuje další vylepšení zvuku. Výsledkem je podle výrobce celkově věrnější audio.
K posunu došlo také v oblasti vokálů. Zatímco na běžném notebooku není při poslechu písní příliš rozumět hlasu, SoniMaster dokáže docílit prostorového zvuku nejen při poslechu hudby, ale také při hraní her a sledování filmů. Vedle větších rezonančních komor se o to zasloužil také zesilovač, do nějž je přiváděno vyšší napětí.
Notebooky N Series pohánějí procesory Intel Core. Ta je navíc zpříjemněna rozhraním USB 3.0, které umožňuje přenášet data až desetkrát rychleji než předchozí standard. Uživatelé mají také k dispozici nástroje pro zálohování. Nové multimediální notebooky ASUS N Series s technologií SonicMaster a celou řadou dalších inovativních technologií jsou dostupné v několika variantách – 14,0" N43, 15,6" N53 a 17,3" N73.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud