Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Notebooky z bambusu

redakce 25.10.2010

ASUS uvedl na český trh tři notebooky z kolekce Bamboo, které zaujmou netradičním materiálem a technologiemi. Modely U33J, U43J a U53J jsou následovníky první řady Bamboo uvedené firmou ASUS v roce 2008. Nové modely nabídnou například procesory Intel Core i5 a rozhraní USB 3.0 pro rychlý přenos dat.

Modely řady U z kolekce Bamboo jsou určeny uživatelům, kteří si potrpí na „ekologii“ a zároveň moderní styl. Krytování notebooků je vyrobeno z kouřově hnědého bambusu, který není přespříliš opracován, aby si zachoval svůj organický vzhled a vlastnosti a byl příjemný na dotek. Pod víkem z přírodního bambusu se ukrývají prvky z broušeného hliníku a chiclet klávesnice.
Designéři zvolili bambus nejen s ohledem na jeho atraktivní vzhled ale také proto, že jde o dostatečně pevný materiál. Bambus je rychle obnovitelný zdroj, jehož využití má minimální dopad na životní prostředí. Použitím bambusu klesl podíl plastových částí až o 15 %. Balení notebooku je vyrobeno ze 100% přírodní a recyklovatelné bambusové dužiny a netkaných obalových látek.
ASUS nadělil notebookům řady U z kolekce Bamboo celou řádku technologií. Především se jedná o technologii ASUS Super Hybrid Engine (SHE), která monitoruje zatížení systému, a v závislosti na něm dodává optimální množství energie. Spolu s technologií NVIDIA Optimus tak pomáhá šetřit energii a prodlužuje výdrž baterie. Technologie Optimus podle využití systému inteligentně přepíná mezi výkonnou samostatnou grafickou kartou a úsporným integrovaným grafickým jádrem.
Každý notebook řady U z kolekce Bamboo prochází testováním, během něhož musí splnit normy kvality společnosti ASUS. Na LCD panely se například poskytuje záruka 0 vadných pixelů. Možnosti notebooků z kolekce Bamboo doplňují reproduktory s technologií SRS Premium Surround Sound, které se starají o čistý přednes zvuku.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme