Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Nová aktualizace Windows přináší velké problémy: dá se s tím něco dělat?

Jiří Palyza 01.11.2023
Zdroj: Shutterstock

Před nedávnem Microsoft uvolnil nejnovější aktualizaci Windows. Mnozí uživatelé si ale po její instalaci stěžují na problémy. Týkají se především pádů her a Průzkumníka souborů.

Kapitoly článku

Říjnová záplata je nejnovější bezpečnostní aktualizací Windows 11 22H2 a přináší řadu vylepšení. Patří k nim i integrace webových stránek do části "Doporučené webové stránky" v nabídce Start.

Server Windows Latest ale informuje o nepříjemnostech, které tento update přináší mnohým uživatelům. Od 10. října, kdy byla aktualizace vydána, se objevila celá řada doposud neznámých problémů.

Ačkoliv se Microsoft ve svých oficiálních poznámkách k vydání o ničem takovém nezmiňuje, realita je jiná. Testerům serveru Windows Latest se podařilo problémy, které uživatelé nahlásili, nezávisle reprodukovat.

Aktualizace Windows 11 snižuje výkon systému

Zmenšená okna pracovních ploch Windows 11
Nejnovější aktualizace Windows 11 přináší pády systému a zhoršení výkonu. Po prvotním odmítnutí Microsoft problémy uznal a údajně uvolnil opravu.
Zdroj: Microsoft

Podle dostupných informací chyba v říjnové aktualizaci způsobuje pád her. Zobrazuje se při tom kód chyby 0x89245106. Mnoho uživatelů také hlásí, že jim chyba brání v hraní některých her pro Xbox.

Chybový kód indikuje problémy s výchozím uživatelským účtem nebo že není aktuálně vybrán žádný výchozí uživatel. Co dotčení uživatelé nejčastěji hlásí je opožděné spuštění s následným náhlým pádem.

Mohlo by vás zajímat

Podobný problém uživatelé zaznamenali i v Průzkumníku Windows. I zde se objevily neočekávané kolapsy, ke kterým dochází bez jakéhokoliv chybového hlášení. Navíc se zdá, že po aktualizaci došlo k ovlivnění rychlosti Průzkumníka. Mnoho uživatelů hlásí, že jsou jeho reakce pomalejší.

Microsoft ve svém centru zpětné vazby hlášené chyby uznal a tvrdí, že už zavedl opravu. Někteří z dotčených uživatelů problém dočasně vyřešili odstraněním instalace problematické aktualizace.

Zdroj: Windows Latest


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme