Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová digitální jednooká zrcadlovka od Nikonu

redakce 16.09.2010

Společnost Nikon uvádí novou digitální jednookou zrcadlovku D7000 s 16,2megapixelovým snímačem, novým procesorem, krytem z hořčíkové slitiny a odolností proti prachu a vlhkosti.

Fotoaparát D7000 je vybaven řadou inovací včetně nového obrazového snímače CMOS formátu Nikon DX s rozlišením 16,2 milionu pixelů. Přístroj disponuje novým obvodem pro zpracování obrazu EXPEED 2, rychlejším zpracováním dat a řadou dalších vylepšení. Vysoká citlivost fotoaparátu D7000 k působení světla (ISO 100 až ISO 6400 s možností zvýšení až na hodnotu ISO 25 600) zaručuje detailní snímky s minimální úrovní šumu i při fotografování pohyblivých objektů nebo při fotografování za nízké hladiny osvětlení bez blesku.

 

Hledáček fotoaparátu D7000 se skleněným pentagonálním hranolem zobrazuje přibližně 100 % obrazového pole, nabízí zvětšení 0,94× a je připraven k akci stejně rychle jako vy – současně se závěrkou vybavenou nejkratším časem 1/8000 s
a testovanou na 150 000 pracovních cyklů. Tělo fotoaparátu je chráněno horním a zadním krytem z hořčíkové slitiny a využívá odolná těsnění proti prachu a vlhkosti, aby přístroj pracoval spolehlivě
i v nejnáročnějších podmínkách.

 

Zajímavostí přístroje D7000 je, že obsahuje dva sloty pro paměťové karty SD, takže fotograf se může rozhodnout, zda dá přednost vyšší kapacitě úložného prostoru, možnosti ukládat na každou kartou jiný formát snímku, nebo zda chce zálohovat stejný snímek na obě karty zároveň.

 

Nově vyvinutý AF systém fotoaparátu D7000 nabízí 39 zaostřovacích polí včetně 9 křížových snímačů uprostřed obrazového pole a zaručuje maximálně přesné zaostření fotografovaného objektu bez ohledu na jeho polohu v záběru. Nový 2016pixelový RGB snímač Nikon zvyšuje účinnost systému detekce motivu, takže si i při použití rychlého sériového snímání s frekvencí 6 obr./s můžete být jisti přesně zaostřenými, vysoce kvalitními snímky.

 

Pro dlouhodobější provoz při současném zachování vysokého výkonu je k dispozici volitelný multifunkční Battery Pack MB-D11, který umožňuje snadné přepínání mezi vlastním zdrojem energie a baterií ve fotoaparátu, usnadňuje fotografování na výšku a stabilizuje tělo přístroje při použití dlouhých teleobjektivů.

 

D7000 nabízí možnost záznamu videosekvencí pomocí samostatného tlačítka a usnadňuje tak filmování v plném vysokém rozlišení HD (1080p). Během záznamu videosekvencí, které jsou ukládány v komprimovaném formátu MPEG4 AVC/H.264, fotoaparát trvale zaostřuje s využitím zaostřovacího režimu AF-F. Přístroj je vybaven konektorem jack pro připojení externího stereofonního mikrofonu nabízejícího vysoce kvalitní záznam zvuku.

Vestavěné funkce pro úpravy videosekvencí umožňují snadno zvolit začátky a konce záběrů a přepnout na zvolené snímky videosekvencí pro jejich uložení ve formě statických snímků bez nutnosti použití počítače – úpravy a sdílení filmů jsou proto rychlé a snadné.

 

Nikon uvádí rovněž nový blesk SB-700, funkčně bohatě vybavený a současně snadno použitelný blesk. Blesk SB-700 nabízí výhody, které výrazně přesahují možnosti vestavěného blesku fotoaparátu, a umožňuje dosáhnout úplné kontroly nad osvětlením scény nebo motivu. Další novinkou mezi příslušenstvím Nikon je také Battery Pack MB-D11 umožňující snadné přepínání zdrojů energie a obsahující duplicitní ovládací prvky pro fotografování na výšku. Fotoaparát D7000 je kompatibilní se zařízením GPS GP-1 zaznamenávajícím informace o poloze do obrazových souborů a s širokou nabídkou objektivů NIKKOR.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme