Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová funkce Androidu může změnit způsob psaní zpráv: má to ale velký háček

Jiří Palyza 13.09.2023
Zdroj: Freepik

Uživatelé digitálních zařízení s Androidem, především smartphonů, se mohou těšit na novou funkci klávesnice Gboard. Může změnit způsob komunikace například ve WhatsAppu, ale i jiných službách.

Kapitoly článku

Podle nejnovějších informací se blíží uvolnění praktické inovace pro softwarovou klávesnici od Googlu, Gboard. V betaverzi s číselným označením 13.4 si uživatelé mohou vyzkoušet funkci "Proofread", tedy korektury zadaného textu.

Nová funkce uživatelům umožní kontrolu vloženého obsahu. Bude to provádět pomocí generativní umělé inteligence, která ve zprávě zkontroluje překlepy a gramatické chyby. Nová funkce by také měla umět rozpoznat a opravit chybějící či nesprávnou interpunkci.

Androidová funkce "Proofread" pro klávesnici Gboard má ale velký háček

Funkce opravy textu při online komunikaci
Server 9to5google vyzkoušel, jak nová funkce korektury textu v klávesnici Google Gboard funguje. Zatím je dostupná pouze v beta verzi, ale pokud testování dopadne dobře, dočkají se jí všichni uživatelé.
Zdroj: 9to5google

Pokud uživatel na klávesnici Gboard klepne na novou možnost korektury textu, následně se zobrazí vyskakovací okno s vysvětlením, co přesně "Proofread" udělá s napsanou zprávou. Pokud klepne na možnost "Pokračovat", zobrazí se návrhy na opravy. Ty se pak dají aplikovat klepnutím na volbu "Opravit".

Mohlo by vás zajímat

To vše je samo o sobě velkým zlepšením oproti předchozímu systému automatických oprav. Zůstává zde však jedno velké ale a modří už vědí. Zpracovávané texty jsou předávány na servery Google. To zavání nahlédnutím do obsahu komunikace a dalším vyhodnocováním jejího obsahu. Do budoucna by tedy bylo žádoucí, aby se veškeré analýzy obsahu, potřebné pro návrhy oprav textu, děly výhradně na mobilním zařízení.

Zdroj: 9to5google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud