Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová generace oddělitelného ultrabooku Portégé

Pavel Trousil 13.09.2016

Toshiba oznámila dostupnost nové generace oddělitelného ultrabooku Portégé Z20t-C s matným Full HD IPS displejem o úhlopříčce 12,5“. Klávesnicová část obsahuje druhý akumulátor, díky kterému dokáže tento ultrabook pracovat až 19 hodin. 

Přes malé rozměry a nízkou hmotnost se jedná o plnohodnotný pracovní nástroj s vyspělými bezpečnostními prvky, který lze začlenit do zabezpečené firemní infrastruktury. O výpočetní výkon se v nové generaci stará 6. generace procesorů Intel Core M s podporou grafiky Intel HD Graphics 515. Připojení k firemní síti zajišťuje modul Intel Dual Band Wireless-AC 8260 s WiFi a Bluetooth 4.1, nebo konektor RJ-45. Ve vybraných konfiguracích je také integrován LTE modem se slotem pro SIM kartu.

K individuálním prezentacím je vhodné využít oddělitelný tablet, se kterým lze s využitím virtuální klávesnice pracovat až po dobu 9,5 hodiny. V případě větší skupiny je pro připojení k jakémukoli prezentačnímu displeji či projektoru v klávesnicové části vestavěna kompletní sada portů, včetně RGB a HDMI v plné velikosti. Díky implementované technologii Intel WiDi Pro je tento ultrabook připraven také na zabezpečený bezdrátový přenos obrazu na externí displej.

portege-z20t-c-15-with-pen-02-nahled

Pro prezentace i práci byl do vybraných konfigurací přidán také digitizér Wacom. Součástí sady portů jsou i na takto malém zařízení 3 konektory USB 3.0, z nichž jeden, zasazený do displejové části, je v provedení USB-C. Součástí výbavy, která zvyšuje bezpečnost uložených firemních dat a odolnost před útoky zvenčí, je vlastní Toshiba BIOS, funkce AntiTheft, a TPM čip, který umožňuje šifrování dat na pevném disku. Snadnou vzdálenou správu a řešení obtíží na cestách umožňuje IT oddělením nástroj Intel Active Management Technology (AMT) a při specifických prezentačních potřebách je možné zabezpečit ultrabook před odcizením pomocí zámku Kensington Lock.

portege-z20t-c-14-win10-nahled

Jeden z akumulátorů je vestavěn v těle tabletu spolu s veškerým výpočetním hardwarem a druhý ukrývá modul klávesnice. Aby přístroj zůstal funkční, dobíjí se vždy nejprve baterie v tabletu a teprve poté akumulátor v klávesnici. Při práci v režimu notebooku je naopak nejdříve využívána baterie z klávesnicové části s tím, že tablet zůstává plně nabitý.

Na náš trh se nyní dostávají hned tři konfigurace tohoto ultrabooku - Portégé Z20t-C-11N, Z20t-C-11G a Z20t-C-11C. Všechny mají vestavěn SSD disk s kapacitou 256 GB, 8 GB operační paměti a je na nich předinstalován operační systém Windows 10 Pro 64-bit. Dle konfigurace je pohání procesory Core M-6Y54 či Core M-6Y75, dvě z nich mají v základu LTE modem a model Z20t-C-13X je navíc vybaven přesným digitizérem Wacom.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme