Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová generace smartphonů Asha

redakce 09.05.2013

Nokia Asha 501 je prvním telefonem s novou platformou Asha, která je navržena pro rychlejší běh aplikací a lepší odezvu.

Nokia Asha 501 je dostupná v šesti výrazných barvách se sklem odolným proti poškrábání 3" kapacitní dotykové obrazovky. Váží pouhých 91 gramů.

Nokia Asha 501 je navržena tak, aby uživatelům usnadňovala přístup k funkcím prostřednictvím jediného pohybu prstu. Nabízí proto výběr ze dvou domovských obrazovek – „domácí“ a rychlého výběru. Domácí obrazovka je tradiční pohled využívající ikon pro spuštění jednotlivých aplikací nebo pro přístup ke specifickým funkcím jako je klávesnice pro vytáčení čísel či nastavení telefonu. Na obrazovce rychlého výběru jsou ukládány a nabízeny nedávno používané kontakty, sociální sítě a aplikace unikátní pro každého uživatele.

Nová Asha přichází na trh s předinstalovaným prohlížečem Nokia Xpress, který snižuje objem přenášených dat až o 90 %. Díky tomu je mobilní surfování po internetu rychlejší. Nokia také oznámila dostupnost aplikace Nokia Xpress Now, nové webové aplikace, která doporučuje uživatelům obsah na základě jejich aktuální polohy, osobních preferencí i současných trendů. Ta bude dostupná prostřednictvím domovské obrazovky prohlížeče anebo bude ke stažení z Nokia Obchodu.

Nová platforma Asha nabízí vývojářům otevřené a na standardech založené prostředí pro tvorbu kvalitních aplikací pro koncové zákazníky. Vývojáři mohou vytvářet aplikace pro Nokia Asha 501, které budou kompatibilní i s budoucími telefony na platformě Asha. Nokia dává vývojářům možnost vydělat prodejem aplikací skrze celosvětově dostupný Nokia Obchod. Vývojáři navíc mohou vydělávat i díky nástrojům jako je možnost nákupu přímo z aplikace, Nokia Advertising Exchange (NAX), či jedinečná možnost využití platby prostřednictvím rozsáhlé sítě mobilních operátorů. Vůbec poprvé bude pro Nokia Asha 501 ke stažení také aplikace HERE zahrnující mapové služby, a to od začátku 3. kvartálu 2013.

Nová Nokia Asha 501 je dostupná ve variantě se jednou SIM kartou anebo jako dual SIM model s podporou technologie EasySwap. Oba dva modely nabízejí podporu Wi-Fi.

Další specifikace:

  • Rozměry a motnost:  99,2 × 58 × 12,1 mm; 91 gramů
  • Fotoaparát: 3,2 MPx
  • Pohotovostní doba – model s podporou jedné SIM karty: až 48 dní
  • Pohotovostní doba – model s podporou dvou SIM karet: až 26 dní
  • Doba hovoru: až 17 hodin
  • Přídavná paměť 4 GB (paměťová karta je součástí balení), rozšiřitelná až na 32 GB
  • 40 bezplatných her od společnosti EA dostupných ke stažení v Nokia Obchodě v hodnotě 75 €
  • Dostupné barvy: zářivě červená, zářivě zelené, azurová, žlutá, bílá a černá

 

Nokia Asha 501 bude dostupná od června 2013. Objeví se nabídce přibližně 60 operátorů a distributorů ve více než 90 zemích po celém světě. Předpokládaná prodejní cena je kolem 2 500 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud