Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová generace SSD disků Adata

Pavel Trousil 25.08.2016

Firma Adata Technology představila SSD disk Ultimate SU800 SATA 6Gb/s technologií 3D NAND Flash. K dispozici je v kapacitách od 128 GB do 1 TB.

Ultimate SU800 je SSD disk střední třídy, který je založen na technologii 3D NAND (vrstvená flash paměť) a SMI řadiči. Dodává se v kapacitách od 128 GB do 1 TB. Použitá 3D NAND technologie se ve srovnání s 2D NAND nebo plošnými NAND Flash SSD disky vyznačuje vyšší hustotou, vylepšeným výkonem a zvýšenou spolehlivostí. Zvýšená hustota záznamu také snižuje energetickou náročnost.

SSD disky jsou tenké jen 7 mm a doplněné 2,5 mm rámečkem jsou použitelné v ultraboocích, noteboocích i stolních počítačích. Díky SMI řadiči dosahuje podle výrobce rychlost čtení až 560 MB/s a rychlost zápisu až 520 MB/s. To je zhruba o 10 % více ve srovnání s rychlostmi dosahovanými na technologii 2D NAND Flash, která používá TLC čipy. 3D NAND Flash vydrží mnohem více read/write cyklů, takže se Ultimate SU800 může pochlubit hodnotou MTBF 2 000 000 hodin. Adata zařadila do firmwaru disku Ultimate SU800 funkce LDCP (low density parity check), kód pro opravu chyb, data shaping a podporu RAID. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud