Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová kapesní herní konzole od Sony by se měla objevit ještě letos: umožní vzdálené hraní

Jiří Palyza 13.04.2023

Podle nejnovějších informací od Sony se velmi intenzivně pracuje na novém PlayStation handheldu. Další generace herní konzole do ruky se plánuje na letošní listopad.

Kapitoly článku

Kolem PlayStation bylo v posledních měsících docela rušno. Médii proběhla spousta zaručených zpráv a úniků, například o připravovaném modelu PS5 s odpojitelnou diskovou jednotkou, nebo o PlayStation Showcase, který se údajně bude vysílat před Summer Game Festem, jehož začátek je naplánován na 8. června.

V současnosti se také hovoří o vydání PlayStation 5 Pro, který by měl přijít v roce 2024. Nejzajímavější únik se ale momentálně týká nové kapesní herní konzole PlayStation, která se zaměří na streamování z cloudu.

Jako první s touto zaručenou zprávou přišel známý tipař Jeff Grub ze serveru Giant Bomb. Tom Henderson z Insider Gaming potvrdil, že připravovaný handheld má kódové označení "Q Lite". Hry pro PlayStation 5 by měl umět spouštět prostřednictvím funkce Remote Play.

Očekává se, že kapesní počítač pro hraní bude uvolněn dříve než PS5 Pro, ale až po novém modelu PS5 s odpojitelným diskem.

Uvede Sony nový handheld na trh už v listopadu?

Na nové kapesní herní konzoli Sony PlayStation bude možné vzdálené spouštění a hraní her pro PlayStation. | Zdroj: YouTube/PlayStation, "PS Remote Play | PS5"

Podle názoru tipaře Hendersona by měl být nový handheld Sony PlayStation na trh uveden v listopadu 2023. Jiní zasvěcenci ale hovoří až o roce 2024. Plán uvedení už letos v listopadu zazněl v nedávném podcastu od Iron Lords:

"Nový handheld bude vydán mezi PS5 Pro, jehož uvedení v současnosti vypadá na konec roku 2024, a novým PS5 s odpojitelným diskem, který by se měl objevit do konce letošního roku. Mnoho lidí říkalo, že to bude v roce 2024, ale v tuto chvíli to vypadá na listopad."

Zdroj: Insider Gaming


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme