Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová Nokia Asha 210

redakce 24.04.2013

Společnost Nokia dnes představila nejnovější model řady Asha navržený tak, aby zákazníkům přinesl ještě lepší přístup k sociálním sítím za dostupnou cenu.

Nokia Asha 210 je dostupná ve variantách s jednou nebo dvěma Easy Swap SIM kartami a s podporu Wi-Fi. Je to první telefon na světě se speciálním tlačítkem pro komunikační aplikaci WhatsApp.

Nokia Asha 210 disponuje QWERTY klávesnicí a dedikovaným tlačítkem pro WhatsApp pro rychlý přístup k instant messagingovým službám. V rámci oslav partnerství mezi společnostmi Nokia a WhatsApp bude WhatsApp nabízet své služby pro všechny telefony Nokia Asha 210 navždy zdarma.

Nokia Asha 210 má 2Mpx fotoaparát, který lze aktivovat prostřednictvím dedikovaného tlačítka i v případě, že je klávesnice zamknutá. Fotoaparát také nabízí výběr z řady režimů i možností editace a sdílení fotografií, a to včetně funkcí:

  • Autoportrét – pro perfektně vycentrované autoportréty, a to i bez předního fotoaparátu. Uživatel je totiž o tom, zda se nachází v záběru, informován před pořízením fotografie prostřednictvím hlasových pokynů.
  • Rychlá editace fotografií přímo z aplikace fotoaparátu a snadné sdílení fotografií na sociálních sítích.

Uživatelé také mohou rychle sdílet fotografie i další obsah prostřednictvím vestavěné inovativní technologie Nokia Slam. Ta umožňuje přenos obsahu, jako jsou obrázky nebo videa, na další telefony s podporou Bluetooth bez nutnosti párování obou zařízení.

Nový telefon také plně využívá výhod prohlížeče Nokia Xpress Browser, který využívá cloudové technologie společnosti Nokia k tomu, aby snížil objem přenášených dat až o 90 procent a pomohl tak lidem k cenově dostupnějšímu přístupu k internetu. Nokia Asha 210 také nabízí službu Nokia Nearby – webovou aplikaci, která umožňuje lidem objevovat body zájmu, jako jsou restaurace, obchody a bankomaty v jejich bezprostředním okolí.

Mezi další klíčové funkce, které Nokia Asha 210 nabízí, patří:

  • Integrace telefonního seznamu se sociálními sítěmi s možností spustit WhatsApp přímo z karty kontaktu v telefonním seznamu
  • Předinstalovaná aplikace YouTube pro přímý videostreaming
  • Notifikační lišta pro chat umožňující uživatelům neustálý přístup k novým konverzacím
  • Modely s jednou SIM a dvěma SIM s exkluzivní technologií Easy Swap společnosti Nokia, která uživatelům umožňuje měnit SIM karty bez nutnosti vypnout telefon
  • Ovládací tlačítko pro zapínání/vypínání Wi-Fi
  • Dlouhá výdrž baterií: až 46 dní u modelu s jednou SIM a až 24 dní u modelu pro dvě SIM karty

Nokia Asha 210 je dostupná ve žluté, azurové, černé, purpurové a bílé barvě. Předpokládaná prodejní cena se bude pohybovat okolo 72 USD a telefon se na trhu objeví v druhém čtvrtletí roku 2013.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme