Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová řada notebooků a ultrabooků Dell

redakce 28.08.2013

Dell má v nabídce nové ultrabooky Latitude 7000 a notebooky Latitude řady 5000 a 3000. Tato produktová řada určená především pro firemní segment nabízí pokročilé možnosti zabezpečení. Novým modelů dále nechybí procesory Intel čtvrté generace nebo možnost pořízení varianty s dotykovým displejem a Windows 8.

Ultrabooky Dell Latitude 7000 se hodí především pro mobilní práci, dostupné jsou ve variantách 14‘‘ a 12,5‘‘, přičemž dvanáctipalcový model má tloušťku pouhých 20 mm a váhu 1,3 kg. Balíček zabezpečení Dell Data Protection zahrnuje šifrování nebo ověřování. Nová řada je dále rozšířena o technologii Protected Workspace. Ta pomáhá chránit před malwarem a má nejvyšší úroveň certifikace pro systém šifrování disků (FIPS 140-2 level 3). Pro úsporu času a provozních nákladů je integrováno rozšíření Intel vPro podporující remote management, automatizované nástroje pro rychlejší zavádění modulů, lepší monitoring nebo snadnější aktualizace systému.

Každý ultrabook a notebook z řady Latitude se vyrábí s použitím těch materiálů, jakými jsou broušený hliník či zesílená hořčíková slitina se silnými ocelovými panty, odolná proti polití klávesnice, a těsnění LCD. Dotykové displeje Corning Gorilla mají vyšší odolnost proti poškrábání ve srovnání s technologií vápenného skla. Latitude notebooky jsou dále osazeny tlumiči StrikeZone, senzory volného pádu a gumovou izolací pevného disku. Díky tomu je při nechtěném pádu disk odpojen, aby nedošlo ke ztrátě dat.

Mezi představenými produkty jsou dále cenově dostupné notebooky z řady Latitude 5000 a 3000. Zvolit si můžete i model s procesorem Intel Core i7 a delší výdrží baterie. Nastavit lze kvalitu vizuálního zobrazení a výpočetního výkonu grafické karty. Dostupné jsou varianty s disky SSD nebo Solid State Performance Hybrid Drive.

Dell Latitude 3000 spadá do nejnovější kategorie základních notebooků pro vzdělávání a malé firemní zákazníky. Notebooky série Latitude 3000 s displejem 14 a 15 palců nabízejí až 4. generaci Intel Core procesorů, grafickou kartu až s 2 GB paměti a mají tloušťku 21 až 25 mm s váhu od 2 kg. Dell Latitude 7000 je k dispozici po celém světě včetně České republiky již dnes. Varianta s dotykovou obrazovkou a modely z řady Latitude 3000 a 5000 budou dostupné na českém trhu na začátku října.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme