Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová řada SSD disků s podporou SATA 6 Gb/s

redakce 01.03.2011

Nová řada SSD disků Intel má vysoký výkon a je vhodná pro hráče, tvůrce multimediálního obsahu a uživatele pracovních stanic. Intel SSD 510 s rozhraním SATA 3 (6 Gb/s) nabízí podle Intelu o 50 procent vyšší výkon, než pevný disk s 10 000 otáčkami za minutu.

Společnost Intel oznámila novinku v oblasti SSD disků, model Intel SSD 510. Nový disk využívá vysokorychlostní sběrnice SATA o rychlosti 6 Gb/s. Nový SSD disk podporuje datové přenosy až 500 MB/s. Díky tomu nabízí při sekvenčním čtení až dvojnásobnou rychlost, než aktuálně nabízené 3Gb/s Intel SSD disky. Při sekvenčním zápisu dosahuje rychlosti 315 MB/s, což je dokonce třikrát větší rychlost, než jakou nabízí stávající SSD disky. Díky rychlému přenosu je nový disk ideální pro náročné hráče počítačových her, tvůrce multimediálního obsahu, náročné uživatele pracovních stanic a technologické nadšence.
Vedle celkově lepší odezvy oproti mechanickým diskům mají SSD disky tu výhodu, že nemají žádné pohyblivé části, tudíž jsou odolnější, spotřebují méně energie, jsou tišší a není třeba je chladit tolik jako pevné disky.
Intel SSD 510 používá 34nm flash paměť Intel NAND. Model Intel SSD 510 je již nyní dostupný a dodává se ve dvou provedeních: 250 GB s cenou 584 USD a 120 GB za cenu 284 USD, obojí při odběru nad tisíc kusů.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud