Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová sada powerline adaptérů TP-LINK

redakce 09.12.2013

TP-LINK představuje sadu powerline adaptérů TL-WPA4220KIT s rychlostí až 500 Mbit/s a bezdrátovým rozhraním.

Společnost TP-LINK představila sadu powerline adaptérů TL-WPA4220KIT. Balíček produktů obsahuje adaptéry TL-WPA4220 a TL-PA4010, jež zajišťují přenos dat po elektrických rozvodech rychlostí až 500 Mb/s. Tím však výčet podporovaných funkcí nekončí, adaptér TL-WPA4220 totiž zvládne vytvořit také Wi-Fi síť. 

Adaptéry tak najdou uplatnění zejména v místech, kam nedosáhne vaše bezdrátová síť a zároveň je zde příliš náročné budovat ethernetovou kabeláž. Typicky se může jednat například o byty v panelových domech, které se vyznačují horší prostupností bezdrátového signálu, nebo o vícepatrové rodinné domy.

tl-wpa4220kit-2-nahled

Rozšiřte bezdrátovou síť do každé místnosti

Adaptér TL-WPA4220 je vybaven bezdrátovým rozhraním a dokáže tak pokrýt Wi-Fi signálem i místa, na která jediný přístupový bod nestačí. Stačí stisknout tlačítko Wi-Fi Clone a adaptér zkopíruje název i heslo vaší bezdrátové sítě nastavené na domácím směrovači. Vytvoří tak shodnou síť, k níž se budou moci vaše zařízení připojit, v důsledku čehož dojde k rozšíření pokrytí stávající bezdrátové sítě. A to vše bez nutnosti provádět složitou konfiguraci.

Bezproblémový HD streaming s kapacitou 500 Mb/s

Díky technologii HomePlug AV zvládnou adaptéry přenášet po elektrických rozvodech data rychlostí až 500 Mb/s, a to až na vzdálenost 300 metrů. Hravě si tak poradí například se streamováním videa v HD rozlišení. Díky dostatečné prostupnosti vytvořené sítě můžete pomocí adaptérů připojit v zásadě libovolné zařízení, ať již se jedná o domácí počítač, herní konzoli, IPTV set-top box nebo NAS.

Jednotlivá zařízení lze k adaptéru připojit pomocí ethernetového kabelu (model TL-WPA4220 pro tento účel obsahuje dva konektory) nebo prostřednictvím naklonované bezdrátové sítě.

Snadná instalace

Přestože se může zdát vytvoření počítačové sítě pomocí elektrických rozvodů a naklonování bezdrátové sítě jako složitý proces, není tomu tak. Vše zvládne i méně zkušený uživatel, a to doslova během jedné minuty. Adaptéry totiž stačí připojit do vhodných elektrických zásuvek, přičemž téměř okamžitě dojde k automatickému vytvoření sítě s propustností 500 Mb/s. Pro zabezpečení přenášených dat už je třeba pouze stisknout tlačítko „Pair“ na obou adaptérech, načež dojde k automatickému zašifrování všech přenášených paketů – případný útočník tak ztratí možnost sledovat provoz na vaší síti.

Sada powerline adaptérů TP-LINK TL-WPA4220KIT je v prodeji u obchodních partnerů společnosti TP-LINK za doporučenou koncovou cenu 2 104 Kč včetně DPH.

Klíčové vlastnosti adaptérů TL-WPA4220 a TL-PA4010

  • Tlačítko Wi-Fi Clone umožňuje naklonovat nastavení bezdrátové sítě z domácího směrovače a usnadňuje tak konfiguraci.
  • Bezdrátová síť má díky standardu 802.11n propustnost až 300 Mb/s.
  • Standard HomePlug AV zajišťuje propustnost sítě vytvořené na elektrických rozvodech až 500 Mb/s, a to na vzdálenost až 300 metrů.
  • Bez problémů lze streamovat HD video či hrát online hry.
  • K adaptéru TL-WPA4220 můžete prostřednictvím ethernetového kabelu připojit dvě zařízení najednou (např. počítač a chytrou TV).
  • Přenášená data jsou po stisknutí tlačítka „Pair“ zabezpečena 128bitovým šifrováním AES.
  • Podpora IGMP pro multicastový provoz optimalizovaná pro IPTV streaming.

Technické specifikace TL-WPA4220 a TL-PA4010

Hardwarové specifikace

Standardy a protokoly

HomePlug AV, IEEE802.3, IEEE802.3u,IEEE802.11b/g/n

Rozhraní

2* 10/100 Mb/s ethernetový port

Typ přípojky

EU, UK, US, AR

Tlačítka

Reset

Párování

WiFi/Wi-Fi Clone

LED indikace

Napájení, Powerline komunikace, ethernet, Wi-Fi Clone

Rozměry (š x h x v)

94×54×40 mm

Dosah

300 metrů přes elektrický okruh

 

Softwarové funkce

Modulační technologie

OFDM (PLC)

Šifrování

Powerline: 128bit AES

Bezdrátová síť: WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK

Zdroj: TZ TP-LINK.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud