Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová soutěž pro mladé vývojáře mobilních aplikací

redakce 08.08.2013

Nová soutěž vyzývá mladé vývojáře k návrhu mobilních aplikací pro operační systém Windows Phone.

Soutěž, která byla před několika dny oficiálně vyhlášena v belgickém Bruselu, je společnou iniciativou společnosti Huawei, globálního dodavatele řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií a koncových zařízení, přední softwarové společnosti Microsoft a Evropského fóra mladých inovátorů (EYIF).

Soutěže nazvané „InnoApps, Huawei Apps Developers European Challenge, Powered by Microsoft“, se mohou účastnit studenti vysokých škol a mladí profesionálové do 27 let, přičemž podmínkou je bydliště na území EU. Cílem soutěže je přispět k otevřenější společnosti podporou „e-dovedností“, zvýšení „e-účasti“ a propagací podnikatelského ducha mezi mladými lidmi.

Soutěžní příspěvky se přijímají do 8. září 2013. K slavnostnímu předání cen dojde na ceremoniálu v Bruselu během Globálního týdne podnikání, který se koná od 18. do 24. listopadu 2013.

Výherce první ceny získá 5000 eur a plnou obchodní podporu při uvádění aplikace na mobilní trh, která zahrnuje pomoc při další propagaci aplikace a další podporu mladých podnikatelů. Vývojáři, kteří se umístí na prvním a druhém místě, a také nejlepší vývojářka (obdrží speciální Female Developer Prize), pojedou se společností Huawei na exkurzi do inovačních středisek v Číně. Aplikace těchto vývojářů, společně s aplikací vítěze hlasování publika, získají propagaci v obchodu Microsoft Windows. Šest finalistů získá technické a marketingové poradenství na workshopu v Bruselu a také propagaci na webových stránkách pořadatelů. Tito finalisté a šest dalších rovněž obdrží mobilní telefon Huawei.

Software pro vývoj a testování aplikací si studenti mohou zdarma stáhnout na www.dreamspark.com. Zdroje informací a bezplatné elektronické kurzy pro mladé vývojáře jsou zde: http://www.microsoftvirtualacademy.com/.

K udržení talentovaných mladých lidí v Evropě, je třeba vytvořit příležitosti pro novou generaci vůdčích osobností v oboru informačních a telekomunikačních technologií. Předpokládá se, že od nynějška do roku 2015 nedokáže Evropská unie zaplnit přibližně 900 000 pracovních míst v oboru IT. Tato soutěž je součástí snahy pořadatelů tento problém řešit, v souladu s plněním cíle EU, který spočívá ve vytvoření inteligentní, udržitelné a otevřené ekonomiky do roku 2020.

Evropské fórum mladých inovátorů je přední evropskou nadací pro inovační činnost mladých. Zakladatel a prezident EYIF Kumardev Chatterjee vysvětluje: „Pro budoucnost Evropy a pro překonání současné krize je životně důležité, aby mladí dostali konkrétní příležitost postavit se na vlastní nohy. Potřebují zároveň podporu, aby převzali riziko inovační a podnikatelské činnosti. EYIF se nadále snaží takové příležitosti vytvářet, společně s partnery a podporovateli ve všech sektorech společnosti, státní správy a podnikatelské sféry.“

Společnost Microsoft podporuje strategii Evropské komise eDovedností (eSkills) a velmi se snaží spolupracovat se zainteresovanými stranami EU na vývoji a realizaci Digitální agendy pro Evropu.

Společnost Huawei rovněž podporuje řadu programů na podporu vzdělávání v oboru ICT v Evropě. Její úspěšný počáteční projekt v této oblasti, Undergraduate Work Experience Scheme, poskytuje studentům možnost získat praxi v centrále společnosti Huawei v Číně.

Více informací najdete na: www.innoapps.eu.

 

Zdroj: TZ Huawei.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud