Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové funkce HbbTV

Pavel Trousil 07.02.2017

České Radiokomunikace nově nabízí v rámci služby HbbTV  časovou synchronizaci a připravují i funkci platební brány. Objednat si tedy bude možné rovnou z televizoru.

České Radiokomunikace rozvíjejí hybridní televizní vysílání a nově nabízejí v rámci své služby HbbTV managera funkci časové synchronizace. Umožňuje přesné časové propojení HbbTV aplikace s televizním vysíláním. Doplňující informace šířené prostřednictvím internetu se díky tomu dají navázat na konkrétní reklamní spot v lineárním vysílání. Přesné načasování může televize využít i mimo reklamní prostor – pro nabídku vlastních pořadů. Díky HbbTV bude možné propojit televizní obrazovku i s dalšími zařízeními, jako mobil nebo tablet. CRA také připravují možnost platby prostřednictvím HbbTV platební brány.

Hybridní vysílání HbbTV propojuje svět klasické lineární televize s internetem a pomalu se stává součástí nabídky řady televizních stanic. Aktuálně nabízí funkci „červeného tlačítka“ šest tuzemských televizních stanic. První komerční televize, které využívají HbbTV manager (nástroj pro management a správu HbbTV prostředí) od CRA a nabídly HbbTV aplikace, byly TV Prima a TV Óčko .

V rámci nového standardu HbbTV 2.0 bude možná i funkce tzv. multiscreen, tedy propojení TV obrazovky s dalšími zařízeními – s počítačem, ale i mobilem a tabletem. Aplikace v televizoru spustí aplikaci na spárovaném mobilním zařízení a bude tak mnohem jednodušší hlasovat, potvrdit objednávku, nebo například autorizovat platbu.

Tím se také otevírá další možnost HbbTV, a to nákup přímo z televize. CRA plánují přímo do HbbTV zahrnout funkci platební brány, jejímž prostřednictvím bude možné provést platbu ať už přímo v prostředí televizní obrazovky, nebo na spárovaném zařízení.

V současné době je k HbbTV v Česku připojeno přes 1 milion televizí. V roce 2017 bude penetrace HbbTV nadále růst mj. také proto, že samotné televizní společnosti investují do propagace a rozšiřování HbbTV funkcí. Do roku 2020 se odhaduje nárůst televizorů umožňujících HbbTV na 3,6 milionu domácností, z nichž má být 2,44 milionu aktivně připojených k internetu. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud