Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové notebooky Acer TravelMate P6

redakce 04.07.2012

Acer TravelMate P6 je navržen primárně pro potřeby firemních uživatelů, kteří požadují odolný, bezpečný a výkonný notebook. Budou se prodávat s úhlopříčkami 13,3", 14" a 15,6", novými procesory Intel Ivy Bridge a bude je možné připojit k dokovací stanici.

Nové počítače řady Acer TravelMate P6 spojují podle výrobce vysokou úroveň zabezpečení, vynikající výkon, jednoduchou ovladatelností a dlouhou výdrží baterie. Jsou zabezpečeny na několika úrovních a vybaveny integrovaným řešením správy a navrácení v případě krádeže.

Počítače řady TravelMate P6 využívají procesory třetí generace Intel Core™ s technologiemi Intel vPro a AMT 8.0, které usnadňují firemním či externím správcům IT správu veškerých firemních softwarových a hardwarových prostředků. Notebooky je možné bez ohledu na použitý operační systém zotavit na dálku.

Notebooky jsou ohroženy únikem dat a fyzickou krádeží mnohem více než stolní počítače, a proto profesionální uživatelé přikládají takovou důležitost bezpečnosti, protože jejich laptopy obsahují cenné informace a často nenahraditelná data. Uživatelská data a soubory jsou v laptopech TravelMate chráněny sadou nástrojů pro bezpečnost a správu Acer ProShield Security, která spojuje nejdůležitější funkce v jednotném uživatelském rozhraní.

Sada Acer ProShield chrání notebook proti nežádoucímu přístupu od úrovně BIOS po úroveň aplikací. Obsahuje autentizaci před zavedením operačního systému (PBA) s ochranou BIOS/pevného disku heslem, alternativní přihlášení k Windows vestavěným snímačem otisků prstů a hesly TPM pro ochranu dat. Kritické soubory mohou být zašifrovány a uloženy na vlastním “Osobním bezpečném disku” (PSD). Utilita File Shredder trvale odstraní z počítače nežádoucí soubory nebo složky bez možnosti obnovení. Snadná ovladatelnost je samozřejmostí. Acer ProShield obsahuje rovněž automatické řešení pro aktivní vzdálenou a průběžnou správu IT zařízení.

Řešení se snímačem otisků prstů Acer BioProtection s autentizací před zavedením operačního systému zajišťuje bezpečnost notebooku na první úrovni a zabraňuje neoprávněnému přístupu k systému s využitím špičkové biometrické technologie. Toto řešení spolu s technologií Trusted Platform Module (TPM) zaručuje neporušenost platformy klienta. TPM rovněž chrání pevný disk a hlásí události důležité z hlediska bezpečnosti. Acer Backup Manager jednoduše zálohuje data a soubory a tím chrání důležité údaje pro případ nehody nebo selhání systému. Acer eRecovery Management zajišťuje obnovení dat v případě potřeby, a tedy uživatel může zůstat za všech okolností zcela klidný.

Notebooky řady TravelMate P6 jsou vybaveny spolehlivými řešeními, která ho chrání v případě krádeže: Technologie Intel Anti-Theft je bezpečnostní mechanismus založený na hardware určený k ochraně počítače i v případě ztráty nebo odcizení. Řešení Absolute Data Protection (ADP) společnosti Absolute Software usnadňuje uživatelům nalezení ztraceného či odcizeného počítače. Spojení těchto technologií umožňuje vymazat soubory na dálku či zablokovat odcizený notebook až do převzetí a rovněž zjistit místo, na němž se notebook nachází.

Nový TravelMate může být rovněž používán s dokovací stanicí Acer ProDock se vstupy a výstupy včetně např. portů USB 3.0/2.0, Display Port, DVI, HDMI či VGA. Dokovací stanice, která se vyznačuje ergonomickým designem, zaručuje bezpečné a jednoduché vedení kabelů a současně zlepšuje univerzální využití a mobilitu. Kompaktní stanici Acer ProDock lze snadno umístit na jakékoli místo a připojit k počítači jediným konektorem. Odolná konstrukce šasi s rámem ze slitiny hořčíku a hliníku rovnoměrně přenáší všechny vnější síly a odolává extrémním tlakům. Závěs z kovové slitiny se zesílenou cívkou se vyznačuje velmi vysokou pevností a funkce Autolock zajišťuje spolehlivé zavření víka a tím chrání LCD displej.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud