Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové počítače Lenovo Yoga

redakce 09.01.2015

Rodina nových produktů zahrnuje tenký a lehký YOGA 3 v 11 a 14palcových provedeních (v 13palcovém šasi) určený speciálně pro mobilní spotřebitele; a ThinkPad YOGA ve 12, 14 a 15palcovém provedení optimalizovaný pro firemní použití.

YOGA 3 – flexibilní volba pro dnešní spotřebitele

Nový YOGA 3 poskytuje uživatelům ještě větší flexibilitu díky výběru z 11palcového provedení nebo nového modelu se 14palcovým podsvíceným displejem. Oba konvertibilní modely představují konstrukci tenkou pouhých 18,3 mm nebo méně. 14palcový model poskytuje uživatelům ještě větší plochu displeje, přičemž v 13palcovém šasi zůstává stále velmi tenký a lehký. Při pouhých 15,8 mm a 1,1 kg je 11palcový model stále nejlehčím konvertibilním počítačem rodiny YOGA. Oba modely jsou vybaveny klasickým závěsem YOGA se dvěma panty, který umožňuje 360° flexibilitu poskytující spotřebitelům úžasné funkce, a čtyři speciální režimy – Notebook, Tablet, Stojánek a Stan. Lenovo pak přepracovalo závěs tak, aby šel hladce otevřít a zavřít a také umožnil displeji ležet zcela naplocho při 180°.

yoga-3-11-stojanek-nahled

Nové konvertibilní počítače YOGA jsou vybaveny výkonnými procesory až 5. generace Intel® Core™ i7 u 14palcového modelu, systémem Windows 8.1, FHD displeji a rychlým 802.11 A/C Wi-Fi. YOGA 3 se dále může pochlubit stereo reproduktory a zvukem Waves Audio. Ve výbavě nechybí ani adaptivní software Harmony, který pomáhá uživatelům přizpůsobovat aplikace. Zahrnuje například automatické nastavení jasu při čtení knihy, umožňuje kontrolu pohybu nebo optimalizuje nastavení zvuku v určitých režimech.

Uživatelé si mohou vybrat z několika barevných variant, včetně pozornost poutající oranžové Clementine, stříbrné Platinum, nové bílé Chalk nebo černé Ebony.

ThinkPad YOGA – profesionálové s novými inovacemi

Společnost Lenovo vytvořila nové 12, 14 a nově i 15palcové modely ThinkPad YOGA tak, aby vyhovovaly potřebám podniků a profesionálů, pro které je důležitá rovnováha mezi produktivitou a počítačem pro osobní potřebu. ThinkPad YOGA poskytuje uživatelům mobilní flexibilitu zahrnující v případě některých modelů novou technologii ActivePen spolu s elegantním designem a optimalizovanými funkcemi pro firemní použití, včetně volitelné 3D kamery u modelu ThinkPad YOGA 15.

thinkpad-yoga-stojanek-nahled

Vybrané modely ThinkPad YOGA jsou vybaveny volitelným ActivePen pro pohodlné a přesné psaní, které je ideální pro úkoly jako psaní poznámek, posílání e-mailů nebo vytváření prezentací. YOGA 12 i nadále nabízí volbu digitizéru/pera a poskytuje interní pouzdro pro jeho uložení. ThinkPad tak přináší inovativní hardwarový a softwarový zážitek ze psaní bez ohledu na použitou technologii pera.

Se čtyřmi režimy a celodenní výdrží baterie lze digitálně psát nebo si vychutnat jakýkoli z režimů ThinkPad YOGA: psát v režimu Notebook, dělat si poznámky v režimu Tablet, prezentovat kolegům v režimu Stojánek nebo jen relaxovat při sledování filmu v režimu Stan. Klávesnice konvertibilního zařízení  Lift n’Lock navíc umožňuje bezproblémové přecházení mezi režimy Notebook a Tablet.

Tyto tenké a lehké, při pouhých 19 mm a méně než 1,5 kg v případě 12palcového modelu, stylové konvertibilní počítače přicházejí v černé barvě s atraktivní podsvícenou klávesnicí stejně jako s dotykovým displejem FHD.

Na podnikání připravený ThinkPad YOGA dále nabízí další nové technologie na pomoc malým podnikům, a to vestavěnou 3D kameru. První 3D kamera společnosti Lenovo v notebooku přichází jako volitelná u 15palcového modelu. V současnosti jsou 3D kamery používány firemními uživateli pro osobnější videokonference a skenování malých objektů pro 3D tisk.

ThinkPad YOGA přichází s výkonnými procesory až 5. generace Intel Core i7, Windows 8.1 s možností vPro pro spravovaná prostředí (pouze 12palcový model), velkým úložištěm až 1 TB a Dolby Home Theatre v4.

Celkový zážitek z práce zvyšují modely ThinkPad YOGA díky aplikaci Lenovo SHAREit pro snadné sdílení souborů mezi zařízeními. Uživatelé z řad malých podniků se mohou rozhodnout pro rozšířenou podporu pro jejich konvertibilní ThinkPad YOGA prostřednictvím Lenovo Services a mají na výběr z mnoha různých služeb, jako je ochrana před náhodným poškozením, prodloužení záruční doby a dalších.

Ceny a dostupnost

YOGA 3 v 11 a 14palcovém provedení bude k dispozici od dubna. ThinkPad YOGA v 12, 14 a 15palcovém provedení bude dostupný od března. Ceny zatím nebyly stanoveny.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud