Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové pojetí notebooku

redakce 21.10.2010

Společnost Apple představila nový notebook MacBook Air, první z nové generace notebooků, ve kterých jsou pevné disky a optické mechaniky nahrazeny internetovými službami a úložišti typu flash.

Kapitoly článku

Notebooky nové generace jsou podle Applu rychlejší, spolehlivější a lehčí a menší. Nový MacBook Air, dostupný v 11palcovém a 13palcovém provedení s váhou od 1,06 kg, je nejlehčí a nejpřenosnější notebook Apple v historii.
MacBook Air díky technologii solid state, poskytuje rychlejší odezvu, výdrž na baterie až sedm hodin a výdrž v pohotovostním režimu až 30 dní.
Má hliníkový „unibody“ kryt a je v nejtenčím bodě silný pouze 0,3 cm a v nejsilnějším bodě 1,7 cm. 11palcový model váží jen 1,06 kg a 13palcový model 1,32 kg. Stejně jako iPad byl MacBook Air od základu navržen výlučně pro flash paměť. Flash disky navržené společností Apple jsou o 90 procent menší a lehčí než konvenční pevný disk pro notebooky.
Pohodlné psaní a produktivitu při práci zaručuje jak klávesnice plné velikosti, tak skleněný trackpad s technologií Multi-Touch – stejný, jímž jsou vybaveny počítače Apple MacBook Pro. Zabudovaná FaceTime kamera, mikrofon a stereo reproduktory se hodí pro videohovory.

Vybavení

Flash úložiště v kombinaci s energeticky úspornými procesory Intel Core 2 Duo a grafikou NVIDIA GeForce 320M poskytují kombinaci mobility, výdrže na baterie a výkonnosti. MacBook Air nabízí 11,6palcový nebo 13,3palcový displej s vysokým rozlišením a podsvícením LED a také Mini DisplayPort pro připojení k 27palcovému monitoru Apple LED Cinema Display, projektoru nebo HD televizi.
Rychlé bezdrátové rozhraní Wi-Fi 802.11n umožňuje stahovat hudbu a filmy z iTunes, zálohovat data pomocí Time Capsule a ukládat nebo sdílet soubory pomocí služby MobileMe? a iDisk. Pro připojení k bezdrátovým periferiím je MacBook Air vybaven rozhraním Bluetooth 2.1+EDR, zatímco dva porty USB umožňují snadno synchronizovat a nabíjet iPad, iPhone nebo iPod a zároveň používat i jiné zařízení USB. 13palcový MacBook Air rovněž obsahuje slot pro SD karty. Integrovaná baterie na jediné nabití zajistí až sedm hodin práce a její životnost je až 1 000 dobití.
Každý Mac se dodává s operačním systémem Mac OS X Snow Leopard a se sadou aplikací Apple iLife. Nová sada iLife ’11 obsahuje aplikaci iPhoto pro procházení, úpravy a sdílení fotek; iMovie se snadno použitelnými nástroji, které umožňují udělat z domácích videí zábavné filmové trailery; a GarageBand s novými možnostmi zdokonalování vaší hry a tvorby skvěle znějících skladeb.

Konfigurace

1,4 GHz 11palcový MacBook Air je vybaven 2 GB paměti a 64 GB nebo 128 GB úložné kapacity flash. 1,86 GHz 13palcový MacBook Air je vybaven 2 GB paměti a 128 GB nebo 256 GB úložné kapacity flash. Mezi možnosti konfigurace na objednávku a volitelné doplňky patří rychlejší procesory, 4 GB paměti, jednotka MacBook Air SuperDrive a USB Ethernet Adapter.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud