Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové ThinkPady nabízí výkon a až 17 hodin provozu

redakce 15.09.2013

Společnost Lenovo představila tenčí a lehčí přírůstky do portfolia ultrabooků ThinkPad. Modely ThinkPad T440s, T440 a X240 přináší podle výrobce výkon, přitažlivý design a díky technologii Power Bridge celodenní výdrž baterie.

Řízením spotřeby energie a využíváním čtvrté generace procesorů Intel Core mohou nové Ultrabooky ThinkPad dosáhnout až 17hodinové výdrže baterie. Technologie Power Bridge umožňuje uživatelům vyměnit externí baterii bez vypnutí počítače. Tato nová „hot-swap“ funkce je k dispozici u baterií ThinkPad 68 (23,5Wh), 68+ (72Wh) a u 48Wh baterií.

Nové ultrabooky mají i řadu senzorů, které kontrolují systém počítače. Jedná se například o G-senzor pro detekci nárazu, teplotní čidla pro detekci a řízení tepla, snímače napětí a senzory přepětí pro ochranu klíčových komponent. Bezpečnost zajišťuje nejen čtečka otisků prstů, ale i bezpečnostní čip Trusted Platform Module. Lehké materiály z uhlíkových vláken zvyšují fyzickou ochranu a přispívají k lehčímu a tenčímu provedení. Nové modely nabízejí společná dokovací řešení. Jedná se o menší a štíhlejší ThinkPad Basic Dock, Pro Dock a Ultra Dock.

 

 

Firemní modely ThinkPad T440s a T440

Notebooky ThinkPad řady T jsou základem byznysového portfolia společnosti Lenovo. Nové modely ThinkPad T440s a T440 sdílejí řadu stejných vlastností. Nabízejí až 1 TB místního úložiště nebo vysokorychlostní Solid State Drive (SSD), nejnovější generaci WiFi, volitelně 4G technologii WWAN a jsou tenké 21 mm.

 

U notebooku ThinkPad T440s je k dispozici dotykový displej Full HD, zatímco ThinkPad T440 je vybaven 14palcovým HD+ displejem s volitelným dotykovým ovládáním. ThinkPad T440 může pro zvýšení bezpečnosti také obsahovat volitelnou integrovanou čtečku čipových karet.

ThinkPad X240

ThinkPad X240 je přenosný notebook určený pro byznys. Váží méně než 1,34 kg a je jen 20,3 mm tenký. Nabízí čtvrtou generaci procesorů až Intel Core i7, až 1 TB úložného prostoru, 12,5palcový Full HD displej s možností dotykového ovládání, podsvícenou klávesnici a kompletní sadu portů.

ThinkPad řady S pro malé firmy

Nové notebooky ThinkPad S440 a S540 díky nejnovější čtvrté generaci procesorů Intel Core, až Full HD matnému dotykovému displeji a diskrétní grafice poskytují to pravé pro práci i osobní využití. OneLink konektor umožňuje připojení k dokovací stanici OneLink jediným kabelem pro rychlé USB 3.0, video, gigabitový Ethernet a napájení.

ThinkPad T440s, T440 a X240 budou k dispozici na konci října, modely ThinkPad S440 a S540 budou dostupné v průběhu září.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud