Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Novinky HyperX na veletrhu Computex

redakce 06.06.2014

HyperX na veletrhu Computex v Taipei představil paměti SO-DIMM Impact, SSD disk FURY, bílou náhlavní sadu Cloud a podložku pod myš SKYN.

HyperX, divize společnosti Kingston, dnes oznámila uvedení pamětí HyperX Impact pro hráče a počítačové nadšence, kteří chtějí upgradovat a zvýšit výkon svých notebooků, konzolí Steam Machines a miniaturních PC. Modely HyperX Impact nahrazují aktuální nabídku pamětí SO-DIMM s označením Genesis, PnP a LoVo a vytvoří tak jednu produktovou rodinu.

Paměti HyperX Impact dosáhly světového rekordu jako nejrychlejší paměti SO-DIMM při přetaktování základního taktu 2 666 MHz. Videozáznam tohoto výkonu je možné zhlédnout zde. Paměti HyperX Impact jsou k dispozici v taktování od 1 600 MHz až po 2 400 MHz, což je nejrychlejší frekvence v této oblasti, a s kapacitami 4 GB a 8 GB u samostatných modulů nebo 8 GB až 16 GB v sadách po dvou kusech. Minimální napájecí napětí je 1,35 V a výměna pamětí je snadná, protože všechny moduly v rámci funkce plug-and-play (PnP) jsou navrženy tak, že se automaticky přetaktují podle možností konkrétního počítače, aniž by bylo nutné je nastavovat manuálně. Paměti HyperX Impact lze navíc použít k upgradu miniaturních systémů, jakou jsou například Gigabyte BRIX, Intel NUC a ZOTAC ZBOX, a také nových konzolí Steam Box, jejichž cílem je přímo konkurovat herním konzolím a nabídnout přitom výkon plného počítače za zlomek ceny.

hyperx-impact-sodimm-hyperx-impact-sodimm-2-hr-29-05-2014-20-11-nahled

Pro hráče je určen i cenově dostupný SSD disk HyperX FURY SSD, který se vyznačuje spřaženými synchronními paměťmi typu NAND a jehož srdcem je řadič LSI SandForce SF-2281 s výkonným rozhraním SATA Rev 3.0 (6 GB/s). Nový SSD disk s příznivou cenou nabízí výjimečně vysoké rychlosti čtení a zápisu 500/500 MB/s a je ideální, chcete-li dosáhnout rychlejšího bootování počítače, načítání aplikací a zpracování souborů. K dispozici je s kapacitami 120 GB a 240 GB. Disk HyperX FURY SSD je nejnovějším přírůstkem do rodiny produktů HyperX FURY, kterou doplňuje po nedávno představených paměťových modulech HyperX FURY DRAM.

hyperx-fury-ssd-shfs37a-240gb-hr-03-06-2014-01-03-nahled

Disk HyperX FURY SSD se dodává jako samostatný disk společně s adaptéry pro instalaci do 7 mm a 9,5 mm slotů. Má tříletou záruku, bezplatnou technickou podporu a vyznačuje se legendární spolehlivostí značky HyperX.

HyperX pro veletrh COMPUTEX TAIPEI představuje i následující produkty a akce:

  • Soutěž „HOT“ HyperX OC Takeover. Přetaktovávači z celého světa budou soutěžit o ceny v celkové hodnotě 10.000 USD, kdy jejich úkolem bude dosáhnout nejvyšších výsledků v nejvyšším taktu pamětí, SuperPi 32M a XTU, a to s použitím neznámého procesoru, který bude představen teprve na této akci. Poté, co soutěž proběhne na Taiwanu, HyperX uspořádá čtyři regionální online HOT turnaje na hwbot.org, jež vyústí ve světové finále o 15.000 USD, které proběhne na mezinárodním veletrhu International CES 2015. 
  • Předběžné představení speciální bílé edice náhlavní sady HyperX Cloud White Edition, která nabídne stejné pohodlí a kvalitu jako již mnoha cenami ověnčená náhlavní sada HyperX Cloud, ale s bílými náušníky a prošíváním.
  • HyperX Skyn: Tvrdá podložka pod myš, tenká jako papír s lepivou spodní částí, jež přilne k desce stolu, ale přitom ji lze snadno odlepit pomocí záložky na straně. Podložka HyperX Skyn se dodává v sadě dvou kusů. Jedna podložka má povrch, který hráči umožní mít větší kontrolu nad přesností pohybu myši, a druhá usnadňuje velmi rychlé pohyby myší nutné pro dynamické akční boje.

Technické údaje a vlastnosti paměťových modulů HyperX Impact:

  • Kapacity: 4 GB, 8 GB (samostatné) a 8 GB, 16 GB (sady)
  • Frekvence (rychlost): 1600 MHz–2400 MHz
  • Architektura kanálů: Dvoukanálová
  • Latence: CL9-CL12
  • Napětí: 1,35 V
  • Rozměry: 68,1 mm x 30,45 mm
  • Kompatibilní chipsety: Intel HM65, HM67, HM70, HM75, HM76, HM77, HM86, HM87, QM67, QM87, QS67, UM67 a UM77 

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme