Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Novinky z herní série ROG

Pavel Trousil 12.06.2014

ASUS uvedl na probíhajícím veletrhu Computex herní produkty z řady Republic of Gamers (ROG) - stolní počítač G20, konzolové PC GR8, tenký herní notebook GX500, myš Gladius nebo klávesnici GK2000.

Na veletrhu Computex byly také představeny základní desky Maximus VII Formula, Maximus VII Impact formátu mini-ITX a Crossblade Ranger – první herní základní deska ROG s paticí AMD FM2+. ASUS se také pochlubil grafickou kartou Ares III, nejrychlejším jednopozicovým modelem s vodním chlazením.

Herní stolní počítač ROG G20

Počítač ROG G20 patří do segmentu herních PC malých rozměrů určených pro plnohodnotné hraní v HD. Počítač je uložen v kompaktní 12,5litrové skříní, v níž se ukrývá procesor Intel Core i7 a grafická karta NVIDIA GeForce GTX 780. Počítač nemá na první pohled žádné odvětrávací otvory. Systém chlazení spočívá v přirozeném proudění ve skrytém tunelu, díky čemuž počítač účinně odvádí teplo a dosahuje téměř nehlučného provozu (v režimu nečinnosti pouhých 25 dB). G20 upoutá agresivními liniemi, mayskými vzory, matnou černou povrchovou úpravou a světelnými efekty, které dokážou zobrazit až osm milionů barev napříč třemi různými zónami.

asus-rog-g20-compact-gaming-desktop-pc-nahled

Kromě výkonu vyniká G20 také energetickou účinností. V režimu Eco Energy Mode vyžaduje pouze 20 W – takže oproti průměru ve své kategorii ušetří o 50 % více energie. Nechybí ani aplikace Aegis od společnosti ASUS pro sledování výkonu systému prostřednictvím uživatelsky přívětivého rozhraní.

Konzolové herní PC ROG GR8

ROG GR8 je plnohodnotné PC s atraktivním designem a vysokým výkonem. Štíhlé tělo navíc nezabírá skoro žádné místo. Novinka je založena na procesoru Intel Core i7 a grafické kartě NVIDIA GeForce GTX 750Ti. Počítač GR8 nabízí kvalitní zvuk s technologií SupremeFX, grafiku v rozlišení 4K/UHD, připojení k síti Gigabit Ethernet a zejména konstrukci, která umožňuje snadné vylepšení úložných zařízení a operační paměti. Ve výbavě nechybí ani integrovaný přijímač Miracast, který umožňuje streamování HD obsahu z podporovaných smartphonů a tabletů se systémem Android, počítačů se systémem Windows 8.1 a zařízení WiDi 3.5+ přímo na velkou obrazovku.

asus-rog-gr8-gaming-console-pc-nahled

První model GR8 využívá operační systém Windows 8.1 a je plně kompatibilní se systémem SteamOS a ovladačem Steam Controller. ASUS navíc připravuje stejnojmenný model se systémem SteamOS.

Herní notebook ROG GX500

ROG GX500 je tenký herní notebook, který se vyznačuje nízkými provozními teplotami při zachování vysokého výkonu. S tloušťkou pouze 19 mm se jedná o nejtenčí herní notebook v 15,6palcové třídě. Hmotnost se zastavila u tohoto modelu na 2,2 kg. Ve svých útrobách ukrývá GX500 procesor Intel Core i7 a grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 860M.

asus-rog-gx500-gaming-notebook-nahled

Zaujme také displejem s rozlišením 4K/UHD 3840 × 2160 pixelů s technologií VisualMaster nabízející extrémně široký rozsah barev 100 % NTSC, což je u notebooku úplně poprvé na světě. GX500 je také vybaven inteligentním systémem chlazení se dvěma ventilátory zajišťujícími velmi účinný odvod tepla.

Herní myš ROG Gladius

ROG Gladius je optická kabelová myš, navržená zejména pro FPS střílečky. Myš Gladius je vyrobena z materiálů příjemných na dotyk a padne do ruky hlavně pravákům. Pogumovaná povrchová vrstva s mayskými vzory zaručuje podle výrobce bezpečné uchopení. Výhodou je snadno dostupný přepínač DPI a programovatelná tlačítka, včetně dvou bočních přepínačů. Gladius nabízí optický senzor 6400 dpi o rychlosti až 200 palců za sekundu a zrychlení 50 G. K dispozici je možnost vlastního přizpůsobení, s exkluzivním designem patice, kam mohou uživatelé zasunout nové či oblíbené přepínače umožňující nastavení ideálního odporu stisku tlačítek. Přidanou hodnotou je i odnímatelný kabel, takže uživatelé mohou myš pohodlněji převážet.

Herní klávesnice ROG GK2000

Herní klávesnice ROG GK2000 je vybavena mechanickými přepínači Cherry MX Red. Uživatelé mají možnost přizpůsobit k obrazu svému téměř všechny klávesy, přičemž ke každé z nich lze přiřadit i více akcí, takže jediným dotykem mohou vyvolat i složité posloupnosti kláves. Nechybí integrovaná technologie proti ghostingu, která se stará o to, aby počítač zaregistroval opravdu každý stisk klávesy. Herní zaměření klávesnice GK2000 podtrhují červeně podsvícené logo ROG s pěti atraktivními efekty.

Herní základní deska ROG Maximus VII Formula

Maximus VII Formula je novou vlajkovou lodí značky ROG na poli herních základních desek formátu ATX založených na čipové sadě Z97. Zbrusu nový systém CrossChill Copper je vybaven měděným chladicím kanálem, který zajišťuje efektivní odvádění tepla. Vodní chlazení klíčových tranzistorů MOSFET navíc dokáže snížit teploty až o 23 °C. Díky připojovacím závitům G1/4 lze navíc systém CrossChill Copper použít v každé stávající konfiguraci.

Deska využívá technologii ROG SupremeFX Formula 2014, která se stará o zvukový výstup na úrovni kvality samostatné zvukové karty. SupremeFX Formula 2014 se vyznačuje špičkovou izolací EMI (elektromagnetického rušení) a použitím prémiových komponent, což se odráží v nejlepším zvuku ve své třídě s odstupem signálu od šumu (SNR) 120 dB, který uživatelé ocení během hraní i při poslechu hudby. Technologie Sonic SenseAmp automaticky zjišťuje impedanci sluchátek a provádí podle ní příslušné úpravy. Již zmiňovaná technologie SupremeFX Formula 2014 dokáže vybudit až 600ohmová sluchátka. Další technologie, Sonic SoundStage, dokáže na hardwarové úrovni vybrat to nejlepší nastavení zvuku pro oblíbené herní žánry.

Dosud nevybavenější základní deska se značkou ROG je osazena kompaktním modulem mPCIe Combo III nabízejícím rozhraní 802.11ac / Bluetooth 4.0, který poskytuje nejen nejnovější bezdrátové technologie, ale také sloty mini PCI Express (mPCIe) a M.2 (10Gb/s PCIe x2 a 6Gb/s SATA).

Herní základní deska ROG Maximus VII Impact

Maximus VII Impact je pro změnu nejvýkonnější herní základní deska formátu mini-ITX založená na čipové sadě Z97. Její rozvržení umožňuje maximální míru kompatibility s chladiči procesoru a rozšiřujícími kartami. Obsahuje speciálně navrženou kompletní napájecí kartu Impact Power II zaručující výjimečný výkon, dále samostatnou zvukovou kartu SupremeFX Impact II a také modul mPCIe Combo IV nabízející rozhraní 802.11ac / Bluetooth 4.0, který využívá šířku pásma PCIe x4. K desce je k dispozici volitelná karta Impact CoolHub se dvěma dodatečnými 4pinovými konektory pro ovládání ventilátorů a konektorem LN2 pro přetaktování při zachování extrémně nízkých teplot.

Herní základní deska ROG Crossblade Ranger

Na základě přání hráčů vyvinula divize ROG základní desku založenou na patici AMD, a výsledkem je Crossblade Ranger, vůbec první ROG model postavený na patici FM2+. Crossblade Ranger obsahuje stěžejní herní funkce ROG, které jsou k dispozici na nejnovějších základních deskách Maximus VII (čipová sada Z97). Ty zahrnují optimalizovaný zvuk SupremeFX 2014 s technologiemi SenseAmp a Sonic Studio, rychlý řadič Intel Gigabit Ethernet, software GameFirst III pro optimalizaci sítě zaručující hraní bez prodlev a nástroj KeyBot pro okamžitý upgrade klávesnice.

asus-rog-crossblade-ranger-gaming-motherboard-nahled

Herní grafická karta ROG Ares III s vodním chlazením

Divize ROG představila limitovanou edici herní grafické karty Ares III, kterou pohání dva procesory Radeon Hawaii XT. Karta využívá systém vodního chlazení, díky němuž dosahuje o 25 % nižších provozních teplot v porovnání s referenční kartou R9 295X, a disponuje 8 GB rychlé paměti GDDR5.

asus-rog-ares-iii-graphics-card-nahled

Karta Ares III upoutá precizním zpracováním, které se projevuje na elegantním vodním systému chlazení vlastní konstrukce a ručně vyřezávaných detailech. Vyrobeno bude pouze 500 kusů karty Ares III, a každý z nich ponese jedinečné číslo odrážející sběratelskou hodnotu tohoto modelu.

Herní monitor ROG Swift PG278Q

ROG Swift PG278Q je špičkový 27palcový herní monitor. Jedná se o první monitor na světě, který podporuje technologii NVIDIA G-SYNC zaručující plynulost a ostrý obraz v rozlišení 2560 × 1440 pixelů (WQHD). Monitor se dokáže synchronizovat s rychlostí vykreslování GPU, takže poskytuje naprostou plynulost a velmi rychlou odezvu. To podporuje 144Hz obnovovací frekvence a blesková 1ms doba odezvy. Pomocí speciálního tlačítka Turbo mohou uživatelé jediným kliknutím přepínat mezi obnovovacími frekvencemi 60 Hz, 120 Hz nebo 144 Hz, takže nemusí za tímto účelem zdlouhavě procházet OSD nabídku. Novinka bude celosvětově dostupná od července 2014.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme