Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový e-shop Lidlu a logistické centrum bude připojeno k internetu přes síť Dial Telecomu

redakce 12.05.2016

Lidl E-Commerce v Plzni bude v brzké době zásobovat zbožím několik zemí včetně celé ČR - 
Dial Telecom jako jediný splnil podmínky na bezpečné a zálohované připojení.

Poskytovatel datových a hlasových služeb Dial Telecom, připojil v těchto dnech do své optické sítě nové logistické centrum Lidl E-Commerce v Plzni. Jako jediný vyhověl náročným požadavkům developera i klienta. Řešení zahrnuje jak připojení serverovny a tedy i e-shopu, v němž budou probíhat objednávky a transakce, ale také celého logistického centra. Garantovaná dostupnost datových služeb je vyšší než 99,99 %.

Lidl E-Commerce International GmbH & Co. KG (Lidl E-Commerce) plánuje zahájit plně automatizovaný provoz svého skladu do konce tohoto roku. V tuto chvíli proto probíhá vybavování technologiemi a přípravy po technické stránce, mezi něž patří kromě elektronických skladových vozíků a ostatních automatizovaných činností rovněž zprovoznění kvalitní a zabezpečené konektivity. Náročné podmínky na rychlé a bezpečné připojení k internetu dokázal splnit díky individuálnímu datovému řešení a vlastní národní optické síti jen Dial Telecom.

Mezi důležité aplikace bude v serverovně Lidl E-Commerce patřit rovněž plánovaný e-shop, v němž si zákazníci z celé ČR budou moci již v prvním čtvrtletí 2017 objednat různé spotřební zboží. Tento krok je součástí nové obchodní strategie rozvoje řetězce Lidl.

Zásobování ČR, Slovenska i Německa

Z logistického centra budou zásobovány Česká republika, Slovensko, část Německa a do budoucna i Polsko. Optická síť Dial Telecomu má zajistit propojení logistického centra v Plzni s centrálou, napojení na ERP systémy společnosti, konektivitu pro serverovnu a v neposlední řadě přes ni budou probíhat objednávky a finanční transakce e-shopu.

Technické řešení konektivity

Individuální řešení Profi Internet zahrnuje využití tamější vlastní optické sítě Dial Telecomu, která bude nově zavedena až do logistického centra, zálohované konektivity 2× 100 Mbit/s pomocí optické sítě i radiového propojení, s možností navýšení rychlosti až na 2× 1 Gbps. Dostupnost služeb (SLA) tak dosahuje 99,99 %.

Dial Telecom zajišťuje v této oblasti komplexní služby: od vybudování trasy k zákazníkovi, přes koncová zařízení až po garantovaný přístup k internetu. Vlastní páteřní a metropolitní optická síť umožňuje zřídit přístupové linky s maximální možnou kvalitou, a zejména u vysokých kapacit navíc s velmi zajímavou cenou. Technologie využívající optickou síť jako základní přenosovou vrstvu jsou nejčastěji na bázi DWDM nebo CWDM. Nad základní infrastrukturou provozuje Dial Telecom rozsáhlou IP MPLS síť, síť na bázi L2 Ethernetu a SDH síť pro synchronní přenosy – zejména u hlasu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme