Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový operační systém FortiOS 5.0

redakce 08.12.2012

FortiOS, který je základem pro integraci všech bezpečnostních platforem Fortinet FortiGate byl představen ve verzi 5.0.

Fortinet uvádí nový operační systém FortiOS 5.0: více bezpečí, lepší ovládání a samostatnosti pro boj s pokročilými hrozbami plus navíc bezpečné prostředí externích zařízení.
Fortinet uvádí nový operační systém FortiOS 5.0: více bezpečí, lepší ovládání a samostatnosti pro boj s pokročilými hrozbami plus navíc bezpečné prostředí externích zařízení.

Nová verze systému nabízí vyšší úroveň bezpečnosti, maximálně samostatné rozhodování a lepší řízení stejně jako vyšší ochranu před dnešními hrozbami. Navíc umožňuje chránit soukromá zařízení, která jsou do sítí či systémů připojována jednotlivými uživateli.

Kromě nového operačního systému FortiOS 5.0 pro zařízení FortiGate oznámil Fortinet také uvedení aplikací FortiManager 5.0, FortiAnalyzer 5.0 a FortiClient 5.0, které řeší rostoucí výzvy spojené s potřebou řídit a analyzovat čím dál sofistikovanější síťovou infrastrukturu stejně jako koncová zařízení v jednotlivých organizacích, u poskytovatelů služeb nebo v prostředí malých a středních firem.

Ve FortiOS 5.0 přitom lze najít přes 150 nových vlastností a vylepšení.

Nová verze operačního systému získala ocenění Virus Bulletin VB100 – skóre RAP ve výši 96,6 procenta. Ze třiceti testovaných společností získal Fortinet jako jediný skóre vyšší než devadesát procent.

Hodnota RAP v hodnocení Virus Bulletinu ukazuje schopnost bezpečnostního řešení detekovat škodlivé kódy objevené nově v uplynulých týdnech a schopnost odhalovat zcela nové kódy objevené od okamžiku, kdy bylo řešení přijato k testu Virus Bulletinem.

Základem FortiOS 5 je pět technologií, které nabízejí organizacím všech velikostí možnost využít maximální možnou ochranu: pokročilá detekce malware (založená nejen na signaturách, ale také na hodnocení souborů), odhalování exploitů a ochrana před nimi (IPS systém chrání slabé místo do vydání regulérní aktualizace), cloudové systémy reputace (hodnocení webových stránek a zdrojů), reputace lokálního klienta (vyhledávání slabých míst v lokální síti a nastavení individuálních podmínek) a více vektorová politika (politika založená na identitě uživatele nebo zařízení).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud