Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový PocketBook Mini

redakce 24.07.2013

PocketBook představuje malou kompaktní čtečku pro ty, kteří chtějí mít svoji oblíbenou četbu po ruce opravdu vždy a všude. Tato čtečka osloví své zákazníky svým provedením, které ji umožňuje přenášet i v opravdu malé kabelce nebo dokonce kapse a také svou atraktivní cenou.

PocketBook Mini nabízí při celkových rozměrech přibližně 14,2 х 10 х 0,7 cm pro čtení pětipalcový displej, který využívá oblíbenou technologii elektronického papíru, která je šetrná pro oči a působí podobným dojmem, jako skutečný papír. Tato technologie odebírá z vestavěné baterie energii pouze ve chvíli, kdy uživatel otáčí (překresluje stránku) a díky tomu poskytuje na jedno nabití až měsíc intenzivního čtení. Kontrast displeje E-Ink navíc dovoluje si číst za přímého slunečního svitu – čtenáři si tak můžou číst nerušeně i během prázdnin u bazénu nebo na pláži.

„Uvědomujeme si, že velké množství uživatelů chce mít svoji rozečtenou knihu u sebe opravdu pořád. Těší nás proto, že můžeme našim zákazníkům představit novou čtečku PocketBook Mini, která si zachovává všechny přednosti našich produktů a navíc bude k dispozici za výbornou cenu“, řekl Maksym Zheleznyak, Head of CEE Sales Department společnosti PocketBook.

Čtečka PocketBook Mini se stane společníkem pro každodenní čtení všem, kteří jsou neustále v pohybu. Její rozměry ji předurčují ke čtení na cestách, v dopravních prostředcích, kavárnách, při polední pauze nebo při odpočinku v parku. Díky její nízké hmotnosti (pouhých 130 gramů) a kompaktním rozměrům (tloušťka 7,2 mm) si můžou být čtenáři jisti, že jim nebude zabírat zbytečné místo i v té nejmenší tašce.

Kromě skutečnosti, že se elektronická čtečka PocketBook Mini vejde takřka do jakékoli kapsy, její použití je velmi snadné a intuitivní díky praktickému rozložení tlačítek. Pětisměrový centrální ovládací prvek umožňuje čtenářům jednoduché ovládání jednou rukou.

Svižně si poradí s každým formátem elektronické knihy i jiných dat

Čtečka PocketBook Mini si zachovává velmi pozitivně hodnocenou vlastnost všech produktů Pocketbook – multiformátovost. Bez nutnosti jakékoli úpravy elektronické knihy nebo jiného zdroje dokáže zobrazit 19 textových formátů souborů a 4 grafické. Dále obsahuje předinstalované slovníky, které čtenářům pomohou při čtení literatury v cizích jazycích najít rychle a bez nutnosti zavírání knihy správný význam neznámého cizího slova.

PocketBook Mini má vestavěn také modul Wi-Fi, díky kterému může čtečka komunikovat prostřednictvím internetu s okolním světem. Uživatelé mohou tak přímo ze čtečky nakupovat knihy, prohlížet internetové stránky nebo aktualizovat software zařízení.

Vysoká rychlost procesoru (1 GHz) zajišťuje plynulou práci i rychlé otáčení stránek. PocketBook Mini disponuje také vestavěnou pamětí o kapacitě 4 GB, která dovoluje čtenářům mít u sebe stále celou knihovnu, čítající řádově tisíce knih. Příjemným bonusem je 500 předinstalovaných knih.

Uvedení PocketBook Mini doprovází také celá řada značkových stylových a atraktivních pouzder (nejsou součástí balení) speciálně vytvořených pro tuto čtečku. Orginální kryt účinně ochrání toto kapesní zařízení před nechtěnou nehodou. Tyto pouzdra lze speciálními úchyty rychle a snadno připnout ke čtečce. Jsou navrženy tak, aby si PocketBook Mini zachoval kompaktní rozměry a zároveň poskytují spolehlivé řešení ochrany displeje.

 

Technické detaily:

 

Typ displeje

E Ink

Rozlišení displeje

800 x 600 bodů, 200 dpi

Velikost displeje

5“

Stupňů šedi

16

Rychlost CPU

1000 MHz

Vestavěná paměť

4 GB (dostupná paměť se může lišit)

RAM

256 MB

Baterie

Li-Ion, 3,7 В, 1000 mAh, až 8000 stran

USB

Micro USB

Operační systém

Linux 2.6

Formáty E-knih (bez nutnosti konverze)

EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTM, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR

Formáty obrázků

JPEG, BMP, PNG, TIFF

Slovníky

English-German, English-Russian (Korolev), Webster"s 1913

Předinstalované aplikace

Book Store, Prohlížeč, Kalkulačka, Kalendář a hodiny, Šachy, Klondike, Fotky, RSS news, Snake, Sudoku

Wi-Fi

Wi-Fi (802.11 b/g/n)

Rozměry

142,33 х 100,02 х 7,20 mm

Hmotnost

131 g

Barvy

Bílo černá, Černá, Aqua


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme