Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový router D-Link spojuje elegantní design s výkonem Wi-Fi AC

redakce 03.11.2014

D-Link rozšířil svoji rodinu 11AC routerů o Wi-Fi AC750 gigabitový cloudový router DIR-818LW. Nejnovější přírůstek je úplně bílý a má elegantní válcový tvar. 

Moderní design je kombinován se špičkovou technologií Wi-Fi AC (standard 802.11ac), díky níž poskytuje rychlou bezdrátovou domácí síť s rychlostí přenosu až 750 Mb/s. Uživatelé tak mohou nerušeně streamovat HD video, telefonovat přes internet a surfovat po webových stránkách souběžně ve dvou frekvenčních pásmech. Kromě perfektního Wi-Fi spojení nabízí tento elegantní router také mnoho užitečných funkcí prostřednictvím portálu mydlink. Technologie mydlink SharePort™ umožňuje připojit k routeru USB úložiště dat a vytvořit si z něj osobní cloud pro snadný přístup k datům, filmům a hudbě z libovolného místa pomocí aplikace pro mobilní zařízení.

dir-818lw-nahled  

Dvě frekvenční pásma pro rychlou gigabitovou Wi-Fi síť

DIR-818LW přenáší data pomocí dvou bezdrátových modulů a dosahuje rychlosti až 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 433 Mb/s v pásmu 5 GHz. Při souběžném přenosu v obou pásmech (režim DualBand) má router datovou propustnost až 750 Mb/s, což znamená, že budete mít k dispozici vždy dostatečnou přenosovou kapacitu i pro několik koncových zařízení v domácí bezdrátové síti. V případě potřeby může být každé z obou frekvenčních pásem využito také pro samostatnou Wi-Fi síť. Tento režim dává uživatelům možnost vytvořit například bezdrátovou hostitelskou zónu pro návštěvníky a zároveň zabránit v přístupu k datům v soukromé síti. Maximální datová propustnost je zajištěna také při použití kabelového připojení. Na zadní straně DIR-818LW jsou čtyři gigabitové LAN porty, které nabízejí spoustu možností pro připojení stacionárních zařízení. Také WAN port, určený pro gigabitovou rychlost, zaručuje, že budete moci i v budoucnu využívat kapacitu připojení k internetu na maximum.

Monitorování sítě a osobní cloud s podporou mobilní aplikace

 

Portál mydlink poskytuje uživatelům přístup k několika rozhraním, která mohou využívat pro práci s routerem. Tímto způsobem je možné ovládat také funkci SharePort™, která slouží pro vytvoření a používání osobního cloudu. Obrázky a videa lze uložit na USB paměťové zařízení připojené k routeru a přistupovat k nim z libovolného místa pomocí webového prohlížeče nebo mobilní aplikace. Výhodou tohoto řešení oproti externímu cloudu je, že data zůstávají uložena u vás doma a máte je stále pod kontrolou. Sledování domácí sítě je také snadná záležitost. Díky aplikaci mydlink Lite pro iOS a Android můžete měnit nastavení routeru, blokovat uživatele nebo zjišťovat připojená zařízení. To znamená, že rodiče mohou neustále dohlížet na online aktivity svých dětí. DIR-818LW je možné nakonfigurovat a okamžitě zprovoznit pomocí aplikace QRS (Quick Router Setup).

Wi-Fi AC750 gigabitový cloudový router DIR-818LW – přehled hlavních parametrů

 

  • Technologie Wi-Fi 802.11ac s datovou propustností až 750 Mb/s v dvoupásmovém režimu DualBand (300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 433 Mb/s v pásmu 5 GHz)
  • Rychlé nastavení pomocí aplikace D-Link QRS Mobile bez použití počítače
  • Správa a monitorování pomocí portálu mydlink
  • Osobní cloud pomocí aplikace mydlink SharePort pro Apple iOS a Android
  • Wi-Fi hostitelská zóna pro návštěvníky
  • Zabezpečení bezdrátové sítě pomocí WPA/WPA2 a WPS
  • Čtyři gigabitové LAN porty a jeden gigabitový WAN port
  • Jeden USB 2.0 port pro tiskárnu a úložiště dat

Cena a dostupnost v ČR a na Slovensku

DIR-818LW je nyní k dostání v ČR a na Slovensku. Doporučená maloobchodní cena je 1 899 Kč nebo 69,90 EUR.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme