Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový tablet Samsung GALAXY Tab A

Pavel Trousil 14.04.2015

Tablety Samsung řady Tab A jsou lehčí, tenké 7,5 mm a nově mají poměr stran displeje 4:3. Vychází tak vstříc preferencím zákazníků, kteří na tabletu nejraději prohlížejí web a sociální sítě, čtou elektronické verze časopisů a knih. 

Kapitoly článku

sm-t550-006-dynamic-black-nahled

Nová řada tabletů Samsung GALAXY Tab A navazuje na řadu GALAXY Tab 4. Přichází s mnoha vylepšeními, mimo jiné s výkonnějším procesorem, displejem s poměrem stran 4:3 nebo tenčím a lehčím tělem s měkkou texturou.

Samsung Tab A s 9,7 palcovým displejem bude na českém trhu k dispozici ve dvou verzích: bez S-penu v černém či bílém provedení a variantách WiFi nebo LTE + WiFi; nebo s chytrým perem S-pen usnadňující práci s dokumenty i zaznamenávání poznámek v černém a bílém provedení a Wi-Fi.

Nová funkce Smartly connected umožňuje propojení tabletu s televizorem disponujícím technologií BLE (Bluetooth Low Energy). Stačí obě zařízení spárovat se poté se propojí a mohou svůj obsah navzájem sdílet. Je tedy možné prohlížet obsah z tabletu na TV, anebo TV pořad v tabletu. Funkce Side Sync 3.1 zase umožňuje synchronizovat telefon, tablet a PC.

Verze s chytrým perem S-pen navíc umožňuje snadný zápis např. do kalendáře, případně zvýraznění důležitých poznámek. S-pen se chová podobně jako myš a uživatelé mohou díky ní (a funkci Smart Select) přidržením tlačítka na peru označit více souborů najednou a ty přenést na požadované místo, do dokumentu, emailu apod. Displej s citlivostí na přítlak pera navíc dává vlastnímu rukopisu nový digitální rozměr a umožňuje vytvářet až výtvarná kaligrafická díla.

 Dětský režim nabízí uzpůsobené prostředí pro nejmenší uživatele. Prostřednictvím obrázkových ikon se dítě snadno zorientuje v nabídce, speciální okno fotoaparátu např. nabídne řadu veselých animací pro unikátní „umělecká“ díla. Rodiče ocení možnost nastavení přesné doby, po kterou si dítě může s tabletem hrát, nebo seznamu aplikací, které jsou dítěti přístupné. Navíc je vždy vytvořen report činnosti, takže rodiče získají přesný přehled aplikací používaných jejich ratolestmi, a to i z hlediska množství stráveného času. Baterie vydrží až 10 hodin provozu.

sm-t550-001-front-white-nahled

Samsung Galaxy Tab A bude v České republice v prodeji od května letošního roku v následujících verzích:

  • Tab A s WiFi – 8 499 Kč s DPH
  • Tab A s WiFi a s S-pen – 10 299 Kč s DPH
  • Tab A s LTE  – 10 099 Kč s DPH

Technické specifikace Tab A

  • Procesor: čtyřjádrový 1,2 GHz
  • Displej: 9,7“ XGA (1024×768) TFT
  • Paměť: 1,5 GB RAM/LTE: 2 GB + 16/32GB, MicroSD (až 128GB)
  • Fotoaparát: 5 Mpix AF (přední) + 2 Mpix (zadní)
  • Konektivita: WIFI 802.11 a/b/g/n +CH Bonding, BT v4.1, USB 2.0

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme