Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Oblíbená počítačová hra dostala vylepšení: potěší při čekání na GTA 6

Jakub Fišer 21.03.2024
Zdroj: Rockstar Games / Red Dead Redemption 2 press kit

Byť se to může zdát neuvěřitelně, westernová hra Red Dead Redemption 2 od studia Rockstar vyšla již před 6 lety, v roce 2018. Stále jde o jednu z nejhezčích her současnosti. Fanoušci netrpělivě vyhlíží nový počin od Rockstar – GTA 6. Mezitím přitom vyšla velmi zajímavá aktualizace právě pro Red Dead Redemption.

Kapitoly článku

Red Dead Redemption 2 s grafickým vylepšením

Vlastně z ničeho nic obdržel titul Red Dead Redemption 2 novou aktualizaci pro PC, PlayStation a Xbox. Naposledy se tento hitový titul dočkal aktualizace v září 2022, kdy Rockstar do hry přidal oficiální podporu AMD FidelityFX Super Resolution 2.0 (FSR) – speciálního upscalovacího nástroje.

Právě v těchto dnech titulu obdržel vylepšení této technologie na FSR 2.2. Kromě vylepšení FSR přidává tato nová aktualizace titulu také podporu HDR10+, což by mělo přinést více detailů a věrných barev, ale také lepší úroveň jasu a kontrastu.

Aktualizace, která nese označení v1.32 přináší také vylepšení několika bugů a chyb, které v určité konstelaci znemožňovaly kvalitní herní zážitek. Nutno ale říct, že hra jako taková patří k nejlépe optimalizovaným titulům současnosti – přestože pochází z roku 2018.

Mohlo by vás zajímat

Fanoušci čekají na GTA 6

Fanoušci na internetových fórech začali okamžitě diskutovat, že Rockstar Games konečně kutí plnohodnotnou verzi pro herní konzole nové generace, tedy PlayStation 5 a Xbox Series X|S. Oficiální informace však o ničem takovém nehovoří, Rockstar o těchto klíčových změnách zatím mlčí.

Red Dead Redemption 2 je zatím poslední hrou od studia Rockstar Games. Již příští rok je v plánu vydání dlouho očekávaného GTA 6, dalšího dílu masivně populární městské akce s otevřeným světem.

Zatím poslední GTAčko, titul GTA 5 z roku 2013, dostal postupně několik updatů pro nové generace konzolí: nejprve next gen pro PlayStation 4 a Xbox One (neboť hra vyšla původně pro PS3 a Xbox 360) a následně next-next gen pro PlayStation 5 a Xbox Series X|S. Jak už zaznělo, Red Dead Redemption 2 na tuto výsadu zatím čeká.

Zdroj: Rockstar Games


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud