Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Oblíbený seriál se vrací na Netflix: sci-fi Black Mirror přinese 6. sérii

Jakub Fišer 20.05.2022

Z nabídky seriálů na VOD platformě Netflix je málokterý tak nadčasový, jako dystopií nasáknuté sci-fi Black Mirror, v češtině Černé zrcadlo. Tento původně britský seriál z produkce televize Channel 4 odvysílal v prosinci 2018 pátou řadu a od té doby bylo ticho po pěšině. Až do teď.

Někteří fanoušci si dokonce mysleli, že Black Mirror skončí pátou sérií, která přinesla tři hodinové epizody. Zlom však přinesl server Variety, kterému tvůrci pořadu prozradili, že odstartovala produkce zatím poslední šesté série. Ta by se dokonce měla od předchozích řad lišit.

Naštěstí fanoušci nepřijdou o klasický systém vyprávění, kdy na sebe díly nenavazují a každý se věnuje specifickému tématu. Podle tvůrců však mohou diváci očekávat mnohem filmovější zážitek z každé epizody. Samotných dílů by pak také mělo být podstatně víc, než bylo standardem dříve. Tady nutno podotknout, že předchozí sezóny měly vždy 3, 4 nebo maximálně 6 hodinových částí.

Zatím jsme se bohužel nedočkali žádných dalších informací o tom, jakým tématům se bude nová sezóna věnovat, kolik nabídne dílů (a s jakou stopáží), ani jaké známé herce v ní uvidíme. Není koneckonců ani jasné, kdy by měla novinka dorazit – jestli ještě tento rok, či spíše až v roce 2023.

Black Mirror: Unikátní dystopický sci-fi horor

Love, Death and Robots

Během čekání na 6. sérii Black Mirror určitě vyzkoušejte Love, Death and Robots | Zdroj: Netflix

Antologicky vyprávěný seriál Černé zrcadlo (Black Mirror) je ke zhlédnutí na platformě Netflix, v minulosti jej vysílala také Česká televize. Mezi stěžejní témata patří moderní technologie, jejich zneužívání, závislost na nich a také to, jak postupně mění společnost kolem nás. Jednotlivé epizody kombinují žánry sci-fi, komedie, thriller i horor.

Pokud byste si chtěli čekání na novou sérii Black Mirror zkrátit, můžeme doporučit čtyřdílný polský derivát jménem Czarne lusterko, případně netflixovské Love, Death + Robots, které těží zejména z animovaného zpracování; díky tomu si mohou autoři dovolit mnohem víc experimentovat. Pamětníci jistě vzpomenou i na seriál Krajní meze, anglicky The Outer Limits, americko-kanadský antologický seriál s velmi podobnou mysteriózní sci-fi náplní.

Zdroj: Variety


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud