Přejít k hlavnímu obsahu

Obsah Chip DVD 12/2020

Martin Kučera 15.11.2020

To nejlepší z obsahu Chip DVD 12/2020.

Chip DVD 12/2020: Pokud jste z důvodu práce nebo školy na dálku někoho z vaší rodiny museli oprášit i staré počítače, bude se vám hodit antivir Dr.Web Space Security. Ten díky vlastnímu firewallu a modulům pro sledování chování aplikací a obsahu webových stránek dokáže ošetřit mnohé bezpečnostní problémy Windows XP a 7. Pro XP můžete použít i IObit Uninstaller a Todo Backup. Jestliže vás lákají animace, asi nenajdete vhodnější období, kdy si nainstalovat CrazyTalk Animator a vytvořit vlastní video pro pobavení. Obsah Chip DVD je k dispozici také na internetu na adrese www.chip.cz/dvd ve shodné podobě tak, jak ji znáte z optického disku.

Hity Chip DVD 12/2020 (stáhněte si celý obsah v PDF >>)

hity1220-635

Období registrací plných verzí z tohoto vydání je zpravidla do konce prosince 2020. Informaci najdete u každé plné verze. Upozorňujeme, že toto období se zpravidla týká jak registrace (získání licenčního klíče), tak i instalace programu, vložení licenčního klíče do programu a jeho aktivace po internetu. Přístup výrobců se liší a často bývá velmi striktní, může tedy stát, že i když máte licenční klíč, který jste používali, tak s novou instalací už se vám ho nepodaří aplikovat, protože uplynula aktivační doba.

on-line-dvd-100 Služba »On-line DVD« Obsah Chip DVD je k dispozici také na internetu na adrese www.chip.cz/dvd ve shodné podobě tak, jak ji znáte z optického disku. Přístup mají předplatitelé tištěného a kombi předplatného u distributorů SEND (ČR) a Magnet Press (SK) a zákazníci digitálního vydání z e-shopu www.chip.cz/digi. Přístup není možné přidělit k tištěným vydáním zakoupeným na stánku. Přístup není možné přidělit k digitálním časopisům z e-shopu Alza Media - čtenáři dostanou automaticky e-mail ke stažení položek Chip DVD. Přístup není možné přidělit k digitálním časopisům zakoupeným přímo v mobilní aplikaci Chip CZ pro Android nebo iOS - pro ty je určena stahovací služba na straně 55 v každém Chipu. Seznam programů zařazených do této služby najdete vždy na straně 50. Jsou označeny ikonou D.

avg-logo-60(1) Exkluzivní plná verze AVG Internet Security dlouhodobě přináší čtenářům Chipu komplexní zabezpečení počítače. Licenci je nutné každý měsíc prodloužit novým licenčním klíčem, který lze získat pomocí e-mailové adresy uvedené pravidelně na straně 51 nebo ve službě »On-line DVD« .

 


Antivirová kontrola Chip DVD 12/2020: Data byla před publikováním 03. 11. 2020 prověřena na výskyt virů následujícími aktualizovanými produkty: Kaspersky AV, Norton AV, AVG/Avast IS, BitDefender IS, ESET/NOD32, Panda Protection, Malwarebytes a SecureAPlus, který využívá 12 nevýznamnějších on-line antivirových enginů. V případě, že váš antivir zahlásí u některého souboru podezření, může to být způsobeno skutečným problémem, který se objevil v průběhu času, nebo jen zapnutou hloubkovou heuristickou analýzou. Ta je velmi citlivá na jakékoliv náznaky podezřelého chování a kombinaci znaků nebo nahlásí tzv. potenciálně nebezpečnou aplikaci nebo tzv. riskware. Většinou jde o problém neošetřeného kódu programu, který může být teoreticky zneužit a způsobit problém. Rovněž se podobná hlášení objevují v případě, kdy program nebo jeho instalátor nabízí možnost volitelné instalace dalších programů výrobce. Samotný program, ale nemusí být nutně zavirovaný (např. typické hlášení u antiviru). Pokud chcete mít jistotu, doporučujeme antivirové skenování pomocí serveru www.virustotal.com, kam příslušný soubor zašlete na kontrolu a obratem vidíte jeho stav z pohledu více než 60 antivirů. Software, u kterého si nejste jisti bezpečností, určitě nepoužívejte! Vydavatel nenese žádnou zodpovědnost za ztrátu dat nebo jakékoliv jiné poškození v důsledku používání programů z Chipu.

Reklamace Chip DVD: Pokud zjistíte, že některý z nově zakoupených disků Chip DVD je v mechanice nečitelný, máte nárok na výměnu. Náhradní DVD zasíláme obratem poštou na základě žádosti zaslané na e-mailovou adresu [email protected], kde krátce popíšete váš problém, uvedete číslo vydání časopisu a vaši poštovní adresu. Pokud jste předplatitel, využijte snadný přístup ke službě »On-line DVD«, což je kompletní Chip DVD na internetu.

Licenční podmínky softwaru: Pokud neni v popisu programu uvedeno jinak, licenční podmínky se řídí ustanoveními konkrétního programu. Licence plné verze je zpravidla určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Obsah: Všechna témata Chipu 12/2020


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme