Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Od teď můžete platit prstenem, kdo dřív přijde, může ho mít za korunu

Michal Bareš 30.05.2024
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Platit mobilem nebo hodinkami je stará vesta, od nynějška, přesněji řečeno od 10. června, můžete platit i prstenem. Tedy pokud máte účet u mBank, používáte kartu MasterCard a koupíte si prsten Niceboy One.

Veseleji a stylověji mohou do září platit prstenem na ruce zatím jen klienti banky mBank, kteří vlastní platební kartu MasterCard a pořídí si k tomu nový prsten Niceboy One. Předpokládáme ale, že po uplynutí exkluzivní doby spolupráce, tedy někdy od září, by tuto možnost mohly začít nabízet i další banky.

Platební prsten Niceboy One
Platební prsten Niceboy One
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Princip je jednoduchý, keramický prsten s NFC čipem se propojí pomocí aplikace Niceboy Pay s platební kartou mBank (lze jej propojit i s virtuální kartou) a můžete začít platit. Po aktivaci služby, která zabere pár minut, pak stačí přiblížit ruku s prstenem k platebnímu terminálu a pokud částka nepřesáhne 500 Kč, nemusíte ani zadávat PIN. Nemusíte mít s sebou ani telefon, zařízení je zcela autonomní a nepotřebuje ani nabíjet.

Na tiskové konferenci jsme si mohli vyzkoušet, že platby prstenem fungují bez jakéhokoliv problému a placení pomocí kouzelného mávnutí ruky nad terminálem je zábavné. Samozřejmě může tento typ placení vyvolávat obavy, protože pokud budete mít prsten neustále na ruce, může se k vám v hromadné dopravě přiblížit nějaký podvodník a pomocí platební aplikace v mobilu si z vašeho prstenu nenápadně odčerpat nějaké peníze, je to trochu jako byste nosili platební kartu na krku. Na druhou stranu, pokud ale vyrážíte na koncert a nechcete si s sebou brát peněženku, je prsten praktické řešení.

Cena prstenu je 1 990 Kč, klienti mBank si jej mohou pořídit za 1 249 Kč a prvních 1 000 nových zákazníků bude mít možnost si prsten koupit za jednu korunu. Dalších 1 000 stávajících klientů jej může vyhrát v losování.

Platba prstenem
Platby prstenem už fungují
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud