Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Odolný dron

Pavel Trousil 14.09.2016

H31 je označení pro vodě a nárazu odolný dron o který se podle výrobce nemusíte bát. Váží jen 74 gramů a vydrží asi 10 minut ve vzduchu.

Společnost Satomar uvedla na trh první odolný dron - H31. S tímto voděodolným a nárazuvzdorným dronem se nemusíte bát toho, že se vám hned rozbije. Vydrží nárazy, potopení i nešetrné zacházení. Jeho elektronika ho zachová v rovnováze dokonce i tehdy, kdy dojde k poškození nebo dokonce odlomení části vrtule. O stabilitu se stará vestavěný gyro senzor, který dokáže vyrovnat i poškození.

jjrc-h31-05-nahled

Dronu nevadí ani přistání na vodní hladině, a to dokonce jeho ponoření. Jako součást balení je k dispozici sada náhradních vrtulí. Jde malý dron s rozměry 29 x 29 x 9 cm a hmotností 74 gramů. Snadno ho tedy vložíte do menšího zavazadla. I dálkový ovladač je zkonstruován ve stejně odolném duchu. Napájen je dvěma mikrotužkovými bateriemi AAA a má dosah až 60 metrů. Jakmile elektronika zjistí, že dron opustil tuto vzdálenost, nebo došlo z jiného důvodu k přerušení ovládacího signálu, je spuštěn automatický záchranný systém, který zabrání nekontrolovanému pádu a zajistí bezpečné přistání. Vestavěná baterie zajišťuje dobu letu 10 minut a nabíjí se přibližně 90 minut.

Dron H31 je na našem trhu k dispozici v zelené a bílé barvě na serveru Superveci.cz a u dalších prodejců za koncovou cenu 1 899 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud