Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Odolný notebook je tenčí a výkonnější

redakce 17.05.2011

Společnost Panasonic uvedla na trh Toughbook CF-53, nejnovější produkt v kategorii středně odolných notebooků. Je vhodný pro lehkou terénní práci i business uživatele na cestách poptávajících přenosné zařízení nabízející výkon stolního počítače, celodenní výdrž baterie a schopnost absorbovat nárazy, odolat polití, které jsou schopné klasické notebooky spolehlivě zničit.

Toughbook je vybaven výkonnějším procesorem Intel Core i5-2520M vPro s a čipovou sadou Intel Q67 Express Chipset umožňující lepší využití multimediálních vlastností. Širokoúhlý 14“ HD LED displej má antireflexní i antioslňující vrstvu umožňující viditelnost ve venkovním i vnitřním prostředí. Díky implementaci rozhraní USB 3.0 mohou uživatelé rychleji přenášet data na externí zařízení.
Počítač Toughbook CF-53 je nyní o 15 % lehčí a o 5 % tenčí s má vestavěnou speciální rukojeť. Díky prvkům zvyšujícím spolehlivost a středně odolnému designu splňuje CF-53 kritéria vojenských standardů, což mj. znamená odolnost pádům z výšky 76 cm, vibracím a vlhkosti. Díky plášti ze slitiny hořčíku, přesným ocelovým pantům a flexibilní polstrované montáži klíčových komponent (displej, pevný disk, voděodolná klávesnice) Toughbook odolá nárazům i škrábancům při denním použití během lehké terénní práce i na cestách.
Toughbook CF-53 využívá modul Ericsson - F5521GW - HSPA+ (download až 21 Mb/s) a má volitelnou funkcí probuzení Wake On Wireless . Díky čipové sadě Intel QM67 Express Chipset je k dispozici také technologie ochrany proti krádeži Intel Anti-Theft Technology. Nabízí také starší standardní porty, jako je například sériový konektor či dva sloty PC Card (u modelu pro automobilový průmysl) a druhý LAN port, díky kterému je CF-53 je vhodný pro automobilový průmysl a diagnostiku strojů. 


Toughbook CF-53 bude k dispozici od června 2011 a standardní verze bude stát cca 1 544 EUR bez DPH, verze s dotykovým displejem pak cca 1 999 EUR bez DPH. Vedle standardního modelu CF-53 totiž existují dvě další varianty:

Model s dotykovým displejem

Model Toughbook CF-53 s dotykovým displejem byl navržen pro uživatele vyžadující dotykové ovládání a pracující ve vnějším prostředí na jasném slunečním světle. Je vybaven širokoúhlým dotykovým displejem s vysokým jasem a polarizačním filtrem. Zařízení také přichází s podsvícenou klávesnicí použitelnou ve tmavých pracovních prostředích.

Model pro automobilový průmysl

Tento model Toughbook CF-53 byl navržen pro použití jako univerzální zařízení pro automobilový výzkum a vývoj nebo dílenská prostředí. Má sériový port, dva PC Card sloty a vyhovuje průmyslovým standardům a splňuje požadavky techniků.

Rozšířené možnosti pro flexibilitu

S cílem zvýšit flexibilitu přichází Toughbook CF-53 s řadou vylepšení. Plně odolný USB port „Fischer“ nebo pevný disk použitelný i za teplot pod bodem mrazu umožňují využít CF-53 i v částečně nekrytých venkovních prostředích. Dále může být využita baterie „Bojovník na cestách“ s vysokou kapacitou (9 článků/92 Wh), která umožňuje zajistit používání zařízení mobilními pracovníky během celého dne bez nabíjení.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud