Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Odolný tablet s Androidem

redakce 08.11.2011

10“ tablet Toughpad FZ-A1 přináší podle výrobce (Panasonic) odolnost, bezpečnost, komunikaci a příslušenství vyžadované mobilními uživateli z komerční i veřejné sféry. 7” varianta je plánována na druhou polovinu roku 2012.

Kapitoly článku

Společnost Panasonic představila tablet Toughpad FZ-A1. Jde o prvního člena rodiny profesionálních tabletů – Toughpadů – postavených na systému Android. Tablety Panasonic Toughpad jsou navrženy jako profesionálně použitelná zařízení a svými možnostmi a vlastnostmi se odlišují od spotřebitelských tabletů.
Desetipalcový tablet Toughpad FZ-A1 je zařízením pro mobilní pracovníky pohybující se ve venkovních prostředích, zejména pak u náročných oborů, jako je například letectví, stavebnictví, servisní služby či veřejná bezpečnost. Nová řada tabletů bude podporována partnerskou sítí nabízející mj. širokou škálu příslušenství využitelných při práci – například možnost montáže ve vozidlech či ergonomická pouzdra nevyžadující držení tabletu v rukách.
Nová řada Toughpad je navržena tak, aby vyhověla stejným standardům odolnosti, jako je tomu u produktové linie počítačů Panasonic Toughbook. Tablet FZ-A1 tak splnil podmínky vojenského standardu MIL-STD-810G na odolnost pádu z výšky až 120 cm a díky odolnosti vůči tekutinám a prachu se navíc může pochlubit třídou krytí IP65.
Tablet vydrží v provozu až 10 hodin a baterie je vyměnitelná. Osazen je procesorem dvoujádrovým procesorem Marvell s frekvencí 1,2GHz, využívá operační systém Android 3.2, disponuje operační pamětí 1 GB a ukládacím prostorem s kapacitou 16 GB.
Tablet FZ-A1 je vybaven 10,1“ XGA (poměr 4:3) kapacitním vícedotykovým displejem použitelným díky antireflexní vrstvě na denním světle. Součástí nového tabletu FZ-A1 je také aktivní digitizér umožňující zaznamenávat při podepisování tlak, směr a rychlost pera, a zvýšit tak právní váhu podpisů dokumentů.

Bezpečnost

Tablet A1 je vybaven speciálním bezpečnostním procesorem, který přiřazuje univerzální procesorová jádra pro vykonání konkrétních činností. Bezpečnostní jádro obsluhuje software a šifrování dat, rozšířenou VPN komunikaci, autentizaci, důvěryhodné spouštění a správu zařízení. Tato zvýšená úroveň zabezpečení zařízení znamená, že tablety s tímto procesorem budou vyhovovat podmínkám standardu FIPFS 140-2 úrovně 2.
Standardně je novým tabletem podporována řada komunikačních technologií – od Bluetooth v2.1 + EDR přes WiFi 802.11a/b/g/n až po GPS. Volitelně je u tohoto tabletu k dispozici širokopásmové 3G připojení s možností stahování dat až rychlostí 21 Mb/s.

Cena a dostupnost

Tablet Toughpad FZ-A1 bude dostupný na jaře roku 2012 za předpokládanou koncovou cenu u standardního modelu 850 Eur bez DPH a za 999 Eur bez DPH u 3G modelu. Záruční doba bude v obou případech 36 měsíců. Menší sedmipalcová varianta by měla být dostupná ve druhé polovině příštího roku. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud