Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Odstraňte z mobilu nepoužívané aplikace

redakce 09.07.2013

Nejnovější program společnosti AVG umožňuje uživatelům sledovat a odstraňovat nežádoucí aplikace, a tak uvolnit prostor a zlepšit výkon jejich přístrojů.

Společnost AVG Technologies oznámila, že je její aplikace AVG Uninstaller zdarma dostupná pro chytré telefony a tablety s operačním systémem Android. Aplikace AVG Uninstaller poskytuje uživatelům přehled o velikosti, frekvenci užívání, spotřebě baterie a o využití mobilních dat aplikacemi v jejich chytrých telefonech a tabletech. Na základě souhrnu těchto informací navrhuje, kterou aplikaci by bylo vhodné odinstalovat.

AVG Uninstaller uživatelům pravidelně doporučuje, které aplikace odstranit, čímž umožňuje uvolnit prostor pro nové aplikace a pomáhá zrychlit výkon přístroje. To vše bez nutnosti vymazávat každou aplikaci pomocí několika kroků v OS Android  jednotlivě.

Podle některých studií spotřebitelé věnují aplikacím až 82 % z celkového času, který stráví na svém mobilním zařízení. Všichni programy rádi stahují, některé aplikace ale použijí jen jednou a pak na ně zapomenou. I když se zdá, že by to neměl být bezprostřední problém, mohou mít nevyužité aplikace spuštěné na pozadí negativní vliv na přístroje, zejména na limitovanou paměť úložiště, ale také na výdrž baterie a na mobilní data. To vše může omezit celkový výkon přístroje.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud