Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

OLED a Ultra HD TV od LG

Josef Mika 13.11.2013

Na český předvánoční trh se dostává OLED televizor se zakřivenou obrazovkou a nové modely Utra HD TV od LG.

OLED televizor 55EA980V od LG se zakřivenou obrazovkou představený na letošní výstavě CES, který za kvalitu obrazu a provedení získal cenu EISA za evropský design, si mohou už koupit i zájemci v Česku. Jeho obrazovka má zakřivení ve stylu kina IMAX, průměr zakřivení je 5 m a díky technologii OLED (každý obrazovkový bod je schopen vydávat kromě RGB ještě bílou barvu a tudíž obraz nepotřebuje žádné podsvícení) může nabídnout nekonečný kontrastní poměr s hlubšími odstíny černé a jasnějšími odstíny bílé barvy. Tloušťka displeje této „Curved TV“ je pouhých 4 mm. Výrobce udává životnost tohoto nového OLED displeje na 30 000 hodin, což ve většině případů představuje více než 10 let běžného provozu.

oled1-nahled

OLED televizor LG 55EA980V

Dalšími novinkami od LG jsou 55palcové a 65palcové ULTRA HD televize LA970V. Ty disponují rozlišením 8,3 milionu pixelů a mají podsvícení Nano FULL LED zajišťující vysoký kontrast a stabilní jas po celé šířce obrazovky. Do televizí byl integrován displej s technologií IPS, která se vyznačuje přesnou interpretací barev a širokým pozorovacím úhlem až 178 stupňů. Nové modely Ultra HD televizí od LG jsou vybaveny 4.1kanálovým zvukovým systémem o výkonu 50 W; čtyři reproduktory v liště pod televizí jsou výsuvné, celý audio systém lze naprogramovat tak, aby zůstal trvale skrytý nebo trvale vysunutý.

uh2-nahled

ULTRA HD televize LG LA970V

Nové OLED a Ultra HD televize mají funkce LG Smart TV, bezdrátové připojení WiDi a Miracast pro pohodlné přehrávání obsahu z připojených zařízení a funkce LG Tag On na bázi technologie NFC pro snadné párování zařízení. Snadné ovládání celého zařízení má na starosti ergonomický ovladač Magic Remote.

Kvalita a výjimečnost není zadarmo: doporučená koncová cena modelu LG 55EA980V je téměř 250 000 Kč, 55“ HD TV přijde na 115 000 Kč a větší 65“ model LG 65LA970Vna 180 000 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme