Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

OnePlus a Oppo možná odejdou z Evropy: v ohrožení mohou být i uživatelé z Česka

Jakub Fišer 28.03.2023

Internetem včera prolétla zpráva o tom, že čínské firmy Oppo a OnePlus nejspíš opustí evropské trhy. Obě firmy se později vyjádřily, zrovna jednoznačně jejich slova ale nepůsobí. Jak to tedy bude a dotkne se to nějak aktuálních uživatelů produktů Oppo a OnePlus?

Kapitoly článku

Spekulace o odchodu obou značek rozpoutal oblíbený lovec úniků Max Jambor, který na Twitter napsal, že podle svého zdroje může potvrdit, že Oppo a OnePlus opouští trh v Německu, Francii, Holandsku a Velké Británii.

Jinými slovy ty nejdůležitější a pro většinu výrobců nejhodnotnější trhy. Důvodem může být extrémně konkurenční prostředí a nevysoký podíl na trhu v Evropě. Oppu a jeho dceřiným značkám (OnePlus nebo i Realme) se to zjevně nevyplatí, uvádí Android Authority s odkazem na tipéra 36Krypton.

Oficiální vyjádření Oppo i OnePlus spíše mate

Obě společnosti však vyvrací, že by měly v plánu z Evropy odcházet, minimálně ne v blízké době.

„Evropský trh byl vždy jedním z našich klíčových trhů. V roce 2023 jsme na evropském trhu dobře odstartovali a naše podnikání v Evropě probíhá jako obvykle. Díky úspěšnému uvedení telefonu Find N2 Flip v Londýně a představení našich nejnovějších technologií a produktů na veletrhu MWC 2023 se společnost Oppo bude i nadále zaměřovat na potřeby uživatelů a poskytovat další inovativní produkty a služby,“ napsalo britské zastoupení Oppo.

Podobně se vyjádřilo i OnePlus, které rovnou deklarovalo, že nikam neodchází: „Společnost OnePlus z Evropy a Velké Británie neodejde a zachová si stabilní působení na místních trzích. Společnost OnePlus bude v Evropě nadále investovat a poskytovat svým uživatelům další inovativní produkty a řešení.

K novým produktům Oppo patří véčko Find N2 Flip, který se prodává na Slovensku | Zdroj: Oppo / Find N2 Flip press kit

K novým produktům Oppo patří véčko Find N2 Flip, který se prodává na Slovensku | Zdroj: Oppo / Find N2 Flip press kit

Situace se však nepříjemně zamotává. Další tipér a lovec úniků, Roland Quandt ze serveru WinFuture potvrdil, že Oppo na konci června opravdu rozpustí své zastoupení v Německu – což však stále nemusí předznamenávat odchod z Evropy.

V zatím posledním oznámení Oppo potvrdilo minimálně to, že v roce 2023 z Evropy neodejde. O roce 2024 se však v prohlášení nezmiňuje:

„Společnosti Oppo a OnePlus se zavázaly ke všem stávajícím evropským trhům. Rok 2023 jsme zahájili úspěšným uvedením několika produktů na evropský trh a do konce roku máme připravenou řadu chystaných produktů. Jako vždy budou společnosti Oppo a OnePlus pokračovat v poskytování dalších inovativních produktů a nejlepších služeb pro uživatele ve své třídě i nadále.“

A co zákazníci v Česku?

Jak by případný odchod mohl ohrozit současné uživatele telefonů Oppo, OnePlus nebo i Realme? Všechny tři značky se prodávají i na českém trhu, tudíž mezi vámi mohou být spokojení uživatelé. Bohužel, není jisté, že značky opustivší náš trh budou nadále zajišťovat softwarovou podporu pro své produkty, třebaže zbrusu nové.

Zdroj: Android Authority, Max Jambor / Twitter, Roland Quandt / Twitter


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme