Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Online zálohování pro běžné uživatele s novou službou

redakce 28.03.2013

Každý uživatel automaticky získává 11 GB prostoru zdarma při registraci. Capsa se tak stává zajímavou alternativou k zahraničním cloudovým úložištím.

Kapitoly článku

Capsa.cz spouští službu pro online  zálohování objemných dat
Capsa.cz spouští službu pro online zálohování objemných dat

Capsa.cz oficiálně spustila novou službu pro ukládání objemných dat pro běžné uživatele. Po úvodní registraci získává uživatel 11 GB zdarma, k tomu aplikaci pro jednoduché a především bezpečné zálohování svých dat na vlastní účet na serveru.

Capsa nabízí v této nové verzi 11 GB kapacity zdarma. Pro náročnější uživatele jsou dále připraveny balíčky 44 GB, 200 GB, 600 GB, 2 TB a 8 TB, a to za velice příznivou cenu 1 Kč za 1 GB včetně DPH měsíčně. Uživatelé tak mohou prostor využít k zálohování objemných dat, jako jsou grafické podklady, zvukové nahrávky, nekomprimované fotografie či nejrůznější videa.

Srovnání nejznámějších úložišť s českým serverem Capsa.cz:

server

základní nabídka prostoru

Capsa.cz

11 GB

SkyDrive

7 GB

Google Drive

5 GB

Dropbox

2 GB

Aplikace Capsa pro průběžné zálohování

Ze zkušeností provozovatele serveru Capsa.cz vyplývá, že největším problémem běžných uživatelů je bezpečné zálohování osobních dat. Až překvapivě vysoké procento uživatelů zálohování velmi podceňuje, a často tak o velmi cenná data přichází. Jde o případy změny pracovního notebooku, zablokování přístupu, zapomenutí hesel k úložišti, ztráty USB disků, nechtěné výmazy e‑mailů s osobními daty, nebo méně časté, ale o to bolestnější havárie harddisků v počítačích.

 

Aplikace se po nastavení sama stará o průběžné zálohování vybraných složek na cloudové úložiště. Navíc přes webové rozhraní v Capse uživatelé najdou nejen kompletní zálohu dat, ale i starší verze svých souborů. Aplikaci si můžete stáhnout na adrese http://www.capsa.cz/aplikace.

 

Může být online úložiště bezpečné?

Při ukládání na sdílených úložištích, ať už zahraničních nebo českých, se často uživatelé dostávají do situace, kdy se i přes případné zaheslování souborů k jejich datům, někdy velmi citlivým či osobním, může dostat kdokoliv.

U nové služby je primárně dbáno pro bezpečné zálohování dat a k datům by se tak měl dostat pouze jejich majitel, který si účet založil.

FTP přístup

Kromě zmíněné aplikace pro Windows a webového rozhraní lze k datům přistupovat i pomocí populárního FTP protokolu. Ten využijí nejen například uživatelé Apple, ale i ostatní uživatelé, kteří díky němu mohou na Capsu ukládat i data z webkamer nebo automaticky naskenované a odeslané dokumenty ze scannerů.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme