Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Otravují vás neustálá oznámení zpráv od WhatsAppu? Nová aktualizace by mohla nabídnout řešení

Jiří Palyza 06.03.2023

Nejoblíbenější komunikátor zavádí v nové aktualizaci funkci, která má uživatelům zajistit více klidu v běžných dnech. Kromě toho také dochází k důležité změně v aktualizacích stavu.

Kapitoly článku

Prostřednictvím platformy Google Play vývojáři oblíbeného komunikátoru WhatsApp uvolňují beta verzi, která má číselné označení 2.23.5.9. V nové testovací verzi přidávají možnost hlásit aktualizace stavu, a také přidávají možnost trvalého ztlumení zvuku v oznámeních.

V beta verzi pro Android 2.23.1.27 jsme se poprvé dozvěděli, že půjde nahlásit aktualizace stavu. Díky této možnosti by uživatel mohli moderátorům nahlásit statusy, kde se uživatelé dopustili porušení podmínek používání služby.

Pokud dojde k nahlášení aktualizace stavu, bude další moderování předáno WhatsAppu. A pokud se prokáže, že skutečně došlo k porušení podmínek komunikátoru, dotčenému účtu může být pozastaveno jeho používání.

Tato funkce ale neohrozí koncové šifrování, kterým jsou chráněny zprávy a hovory na všech zařízeních. Vaše soukromé zprávy ani hovory by tedy WhatsApp, Meta ani poskytovatel proxy neměl mít možnost číst a poslouchat.

Podobná funkce hlášení není až tolik průlomová, protože i jiné komunikační aplikace ji mají aplikovanou. Cílem je zajistit vyšší bezpečnost uživatelů platformy.

Tlačítko pro ztlumení oznámení je nyní trvale viditelné

wagirl

Funkce ztlumení notifikací není nic nového, vývojáři ji připravili už v roce 2017. Od nynějška se ale bude zobrazovat za všech okolností. | Zdroj: Silvia/Pixabay

Některým uživatelům se také v oznámeních o zprávách může zobrazit tlačítko pro ztlumení zvuku. Vývojáři WhatsAppu už tuto funkci uvolnili v roce 2017, ale projevovala se pouze při příjmu většího počtu zpráv od některého kontaktu nebo skupiny. Po nové aktualizaci je tlačítko pro ztlumení viditelné vždy a za všech okolností.

Možnost reportovat aktualizace stavu je prozatím k dispozici jen pro úzkou skupinu beta testerů po instalaci nejnovější aktualizace. V nejbližších dnech můžeme očekávat její rozšíření pro větší počet uživatelů.

Zdroj: WABetaInfo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud