Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Outlook.com s e-maily na české doméně

redakce 20.04.2013

Aktualizace webové pošty Outlook.com a účtu Microsoft zahrnují řadu nových funkcí, jako je dvoukrokové ověření, možnost přihlásit se pomocí aliasu a novou adresu Outlook.cz.

Microsoft představil několik zajímavých novinek, týkajících se e-mailové služby Outlook.com a účtu Microsoft (univerzální přihlašovací identity napříč službami Microsoftu, dříve zvané Live ID), které přispívají k lepšímu zabezpečení i použitelnosti.

Uživatelé v České republice si nyní mohou vytvořit nový účet (či pouze alias k existujícímu účtu) s českou doménou Outlook.cz a získat tak snadno zapamatovatelný a jednoduchý e-mail. Nový účet je možné vytvořit na adrese Outlook.com.

Mnozí uživatelé služby Outlook.com si v minulosti k účtu přidali i několik e-mailových aliasů (jako např. [email protected] nebo [email protected]), ale nemohli je využívat k přihlášení. Jediným způsobem, jak to umožnit, bylo trvale přejmenovat svůj účet, což vedlo k potřebě přenastavit mobilní zařízení nebo nastavení poštovních klientů. Aktualizovaná verze služby nyní nabízí možnost přihlásit se i pomocí těchto aliasů. Rovněž bylo přepracováno uživatelské rozhraní tak, aby poskytlo lepší informace o tom, kdy je lepší přidat alias a kdy účet přejmenovat. Správa aliasů probíhá na této webové adrese.

Volitelné dvoukrokové ověření pomůže zvýšit zabezpečení

Uživatelé si nyní také mohou zvolit možnost ověření a přihlášení k účtu Microsoft ve dvou krocích. Pokud tuto možnost zvolí, budou požádáni o dva údaje k přihlášení – heslo a bezpečností kód zaslaný na mobilní telefon nebo na alternativní e-mail uvedený při registraci. Přidání této bezpečnostní funkce je reakcí mnohých uživatelů na zvýšené požadavky na ochranu uživatelských dat napříč všemi službami, do kterých lze pomocí účtu Microsoft přistupovat od operačních systémů Windows a Windows Phone, přes e-mailovou službu Outlook.com, úložiště SkyDrive, komunikátor Skype, až po portál cloudové služby Office a mnoha dalších. Nastavení nové možnosti ověření se provádí na této webové adrese.

Službu Outlook.com nyní aktivně (několikrát za měsíc a více) využívá přes 60 milionů lidí po celém světě. Její součástí je i propojení s Facebookem  a Twitterem, bezplatné webové aplikace Word, Excel, PowerPoint, OneNote a 7GB cloudové úložiště SkyDrive.

Zdroj: TZ Microsoft.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud