Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ovládejte domácnost přes smartphone

redakce 17.01.2012

Technologie WeMo využívá bezdrátovou síť Wi-Fi a umožňuje ovládat domácí zařízení z libovolného místa mobilním telefonem a mobilní aplikací.

Společnost Belkin představila řadu jednoduchých modulárních produktů WeMo pro automatizaci domácností, které umožňují ovládat domácí elektroniku z libovolného místa, a to prostřednictvím mobilní aplikace ve smartphonu nebo tabletu. Řada WeMo se skládá zatím ze dvou produktů – domácího vypínače a snímače pohybu.
WeMo funguje se stávajícím elektrickým systémem v domácnosti. Vyžaduje pouze síť Wi-Fi a bezplatnou aplikaci do mobilního telefonu, kterou upravujete nastavení a ovládáte svá zařízení. Domácí vypínač WeMo stačí zapojit do elektrické zásuvky a potom k němu připojit zařízení, třeba lampu. Prostřednictvím bezplatné aplikace pro smartphony lze zařízení dálkově zapnout či vypnout, nebo můžete naplánovat čas vypnutí a zapnutí. Druhým produktem je snímač pohybu WeMo. Pokud jej použijete s domácím vypínačem WeMo, vaše zařízení bude reagovat na pohyb. Například se zapne světlo, když někdo vstoupí do pokoje, nebo se světlo vypne, když není nikdo přítomen.
Domácí vypínač a snímač pohybu jsou základem celé řady produktů WeMo. V létě se objeví u hlavních prodejců v Evropě a online v obchodě Amazon.com. Ve vývoji jsou další produkty, které budou zahrnovat dálkový ovladač otevírání garáže, zámek ke dveřím a dětský monitor. Další produkty WeMo budou dostupné na podzim 2012.

Domácí vypínač WeMo (F7C027)

  • Zásuvka se stává programovatelným vypínačem pro libovolné domácí zařízení, od ventilátorů po světla.
  • Zapněte nebo vypněte zařízení mobilním telefonem z libovolného místa.
  • Můžete vytvořit plán vypnutí a zapnutí, a také pravidla založená na dalších snímačích připojených k bezdrátové síti Wi-Fi.
  • Pracuje společně se snímačem pohybu WeMo nebo jako samostatný produkt.
  • Vyžaduje bezplatnou aplikaci WeMo, která je dostupná v obchodě App Store nebo na Android marketu.

 

Snímač pohybu WeMo (F7C028)

  • Detekuje pohyb a umožňuje naprogramovat zařízení připojená k domácímu vypínači WeMo tak, aby reagovala na pohyb
  • Vyžaduje bezplatnou aplikaci WeMo, která je dostupná v obchodě App Store nebo na Android marketu.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud