Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Panasonic Smart Home systém

Pavel Trousil 12.05.2016

Panasonic uvedl na český trh bezdrátový Smart Home systém. Jeho cílem je poskytnout zákazníkům možnost vzdáleně kontrolovat jejich domov a majetek i zjednodušit jejich každodenní činnosti. 

Kapitoly článku

Nový systém Smart Home představuje podle Panasonicu jednoduchý způsob pro toho, kdo chce propojit chytrá zařízení (kamery, čidla a zásuvky) a ovládat je z jedné aplikace v tabletu nebo chytrém telefonu. Řešení využívá technologii DECT ULE, která umožňuje připojit zařízení k domácímu hubu rychlým párováním (stiskem jediného tlačítka).

Po připojení k domácímu hubu lze spárované chytré zařízení zapínat a vypínat na dálku, a kamery umožňující obousměrnou komunikaci využít například k navigaci poslíčků nebo monitorování dítěte, které v případě potřeby uklidníte svým hlasem či ukolébavkou nahranou v zařízení.

Součástí systému jsou také pohybové senzory, které mohou být použity pro automatizaci osvětlení s využitím pravidel vytvořených v systémové aplikaci. Pravidla mohou být nastavena v rámci „domácích“ a „venkovních“ profilů. Například světla se mohou zapínat, zatímco jste na dovolené, aby odradila případné zloděje.

Bezdrátová technologie DECT s technologií 2,4 GHz FHSS má delší dosah než Wi-Fi, snadno se instaluje i ve vzdálených lokalitách a nezobrazuje se při tradičním skenování WiFi sítí. Díky dosahu mohou být inteligentní zařízení použita i pro detekci vstupu do přístavků, kůlen a garáží.

 

Panasonic nabízí síť Smart Home network ve třech baleních:

 

  • Home Safety Starter Kit: domácí hub, okenní senzor a pohybový senzor
  • Home Safety Starter Plus Kit: domácí hub, siréna, okenní senzor a pohybový senzor
  • Home Monitoring and Control Kit: domácí hub, 2x venkovní kamera (dostupnost koncem června 2016)

 

Dalšími komponenty, které lze dokoupit, jsou venkovní kamera, digitální bezdrátový telefon, sensor úniku vody, sensor rozbití skla, přístupová klávesnice, ovladač na klíče či záložní baterie.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud